12 грудня — День Сухопутних військ ЗСУ

11.12.2021
12 грудня — День Сухопутних військ ЗСУ

Саме Сухопутні війська складають основу українського війська та ООС і несуть головний тягар війни. 

 

 

 

 

 

 

 

Професійне свято встановили у 1997 році Указом Президента України «з огляду на заслуги Сухопутних військ України як найбільш численного виду Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави». Сухопутні війська ЗСУ були сформовані у складі Збройних сил України на підставі Указу Президента відповідно до статті 4 Закону «Про Збройні сили України» у 1996 році.

Сухопутні війська Збройних Сил України — найбільший та найпотужніший вид Збройних Сил України, який формує бойову основу нашого війська. У 2014 році особовий склад Сухопутних військ відіграв вирішальну роль у протистоянні російському агресору. Сьогодні сухопутні війська несуть найбільше навантаження та відіграють вирішальну роль у ході виконання завдань операції Обʼєднаних сил щодо забезпечення територіальної цілісності та недоторканності кордонів держави. Піхотинці гідно виконують завдання в рамках Операції об’єднаних Сил, відточують свою майстерність у навчаннях на території України та поза її межами, беруть участь у міжнародних операціях з дотримання миру та безпеки. На сьогодні Сухопутні війська Збройних Сил України організаційно складаються з Командування Сухопутних військ Збройних Сил України, оперативних командувань «Південь», «Північ», «Захід», «Схід» та частин безпосереднього підпорядкування Командуванню Сухопутних військ Збройних Сил України. 

Сучасні Сухопутні війська ЗСУ — це багатофункціональний організм, який складається з механізованих і танкових військ, ракетних військ і артилерії, армійської авіації, частин і підрозділів протиповітряної оборони, інженерних військ, військ зв’язку, військ радіоелектронної боротьби, спеціальних військ, частин і установ, технічного й тилового забезпечення, військові частини територіальної оборони. У 2019 році у Збройних силах було створено 61-шу окрему піхотну єгерську бригаду — першу єгерську бригаду, спеціалізовану на веденні бойових дій у лісистій та болотистій місцевості. До складу Сухопутних військ Збройних Сил України також входять військово-навчальні заклади. 

Сухопутні війська ЗСУ мають на озброєнні танки, бойові машини піхоти, бронетранспортери, артилерію різної потужності та призначення, протитанкові ракетні комплекси, зенітні ракетні комплекси, засоби управління, автоматичну стрілецьку зброю. Нині в Сухопутних військах відбулися зміни та модернізація. Триває вдосконалення системи підготовки особового складу, впроваджують нові підходи в підготовці військ з урахуванням набутого у боях на Донбасі досвіду й стандартів НАТО. 

Сухопутні війська виконують функції забезпечення миру і національної безпеки, протидії та захисту від зовнішніх загроз, а також беруть участь у територіальній обороні держави, ведуть розвідку, виконують завдання з ліквідації наслідків НС. Воїни сухопутних військ беруть активну участь у багатонаціональних навчаннях на території України і за кордоном. Крім того, активно залучаються до міжнародних миротворчих операцій у складі місії ООН.

Військовослужбовці Сухопутних військ загартовані у боях на Сході нашої держави, невтомно боронять суверенітет та цілісність України та демонструють відповідальність, високий бойовий вишкіл, професіоналізм і незламний характер! Армія ФМ щиро вітає військовослужбовців сухопутних військ із професійним святом! Дякуємо за вашу мужність, силу духу та вірність військовій присязі! Ви не тільки захищаєте нашу країну, ви даєте мільйонам українців можливість жити та працювати під мирним небом!

Слава Сухопутним військам ЗСУ!

Слава Україні!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток