13 січня: Впала вежа ДАПу та обстріл автобуса біля Волновахи

13.01.2020
13 січня: Впала вежа ДАПу та обстріл автобуса біля Волновахи

Січень – важкий на спогади місяць. Нам варто пам’ятати тих, хто віддав життя і здоров’я, захищаючи Україну, а також – мирних жителів Донбасу, які загинули через ворожі обстріли.

 

 

 

 

 

 

Сьогодні, 13 січня 2015 року, впала диспетчерська вежа Донецького аеропорту, яку утримували українські бійці. У новому терміналі бої точилися за різні його поверхи — на фінальних етапах битви українські вояки утримували перший поверх, а підвал та верхні поверхи контролювалися росіянами.

Диспетчерську вежу ДАПу називають одним з найнебезпечніших місць, її постійно обстрілювали бойовики. Нанести суттєві пошкодження можна було тільки в умовах прямої видимості, тому росіяни використовували танки, які виходили на мінімальну дистанцію. На початок січня вежа була дуже пошкоджена.

Вежа ДАПу до війни

За спогадами військових, які обороняли вежу, до того як вона упала, російський танк за пару годин зробив 50 пострілів. Танк стояв, а до нього «КАМАЗ» приїжджав, і через башту йому завантажували туди снаряди. Він вже не рухався. Він стріляв, як гармата.

Деякі дослідники боїв за донецький аеропорт вважають, що падіння вишки стала провісником падіння всієї оборони ДАПу. А нам варто пам’ятати всіх, хто вийшов живим з тих боїв і тих, хто залишився в ДАПі.

 

13 січня також стався артилерійський обстріл 5 ОМСБр «Оплот» окупаційних військ РФ українського пункту пропуску поблизу міста Волноваха. Під час обстрілу був уражений рейсовий автобус «Златоустівка — Донецьк», пасажири якого проходили там паспортний контроль. Через атаку бойовиків загинули 12 осіб (за іншими даними, 13), ще 18 поранено.

Бойовики «ДНР» майже одразу визнали, що теракт був вчинений саме їхніми представниками. Однак після того, як стало відомо про масштаб та кількість жертв теракту, терористи стали заперечувати свою причетність. Як повідомив Генштаб ЗСУ, артобстріл проводився з центру міста Докучаєвськ з метою висвітлення представниками російських та місцевих пропагандистських ЗМІ того, як українські сили будуть завдавати удар у відповідь.

Після обстрілу місцеві нарахували 82 воронки. Того дня росіяни вбили тих, кого погрожували «захистити від карателів, що стріляють по мирних кварталах». Але важливо відзначити – Волноваха завжди була досить проукраїнським місто з достатньо розвиненим волонтерським рухом. Не всі люди тут хотіли «русский мир», багато хто підтримував Україну!

Ми повинні пам’ятати всіх, кого вбив ворог!

фото:
rubryka.com та з мережі 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток