15 квітня 2014 року на півночі Донецької області розпочались активні бойові дії

15.04.2020
15 квітня 2014 року на півночі Донецької області розпочались активні бойові дії

12 квітня 2014 року. Краматорськ, як і Слов'янськ, захоплені проросійськими бойовиками. Саме в цих містах українські військові чи не вперше відчули опір ворожих диверсійних груп.

 

 

 

 

 

15 - 16 квітня, в рамках операції з антитерору, українські спецпризначенці зайняли територію аеродрому в Краматорську, який мав стратегічно важливе значення, адже його злітно-посадкова смуга була здатна приймати транспортні літаки. Окрім того, аеродром був вигідною позицією, яка прикривала підходи як до Слов'янська, так і до Краматорська.

Читейте також: 14 КВІТНЯ 2014 РОКУ: ОФІЦІЙНЕ ОГОЛОШЕННЯ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ

Згодом Краматорськ зайняли бойовики, а в аеропорту утримували свої позиції українські силовики. Спроби вибити їх із тієї території були провальними. Захисників аеропорту накривали з Градів та іншого важкого озброєння.

На початку травня основні сили української армії відійшли. На території аеропорту, майже в повному оточенні, залишився відносно невеликий загін — 186 військових. Весь час, до самого звільнення Краматорська, бойовики не раз намагалися штурмувати аеропорт й вибити українських воїнів.

Читейте також: ПЕРШИЙ БІЙ НА ДОНБАСІ

Оборона летовища тривала 47 діб,  17 із них у надважких умовах. Лише 5 липня наші війська звільненили Краматорськ, і аеродром став місцем базування штабу проведення АТО.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток