16 червня в Україні відзначають День батька — щорічне свято на честь татусів

15.06.2019
16 червня в Україні відзначають День батька — щорічне свято на честь татусів

У 2019 році в Україні свято нарешті стало офіційним. На засіданні 8 травня Кабінет міністрів схвалив указ президента «Про День батька», відповідно до якого щороку у третю неділю червня в Україні святкуватиметься День батька. «Реалізація акту сприятиме забезпеченню сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї як основи суспільства і підвищенню статусу чоловіка як батька в процесі виховання дітей», — йдеться в повідомленні. Ідея святкування Дня батька в Україні з’явилась ще у 2006 році. І лише цьогоріч свято отримало статус офіційного.    

Між тим, свято має цікаву історію. У США це свято вперше провели 17 червня 1910 року. Міжнародним День батька став у 1966 році, коли в США його визнали національним. Пізніше його стали відзначати європейські країни, Канада, Японія і навіть ПАР. А от Ініціатором впровадження цього свята є місіс Сонора Додд із Вашингтону, яка хотіла цією своєю ініціативою висловити подяку своєму батькові, якому після смерті дружини довелося виховувати одному шістьох дітей.

Таким чином американка хотіла віддячити тата за отриману освіту й підтримку. Жінка хотіла, щоб свято відзначали у день народження її тата. З цим побажанням звернулася до мера міста. Сонора Додд бажала, щоб в цей день можна було вітати всіх батьків, віддаючи їм свою шану. Щоправда, 5 червня (саме в цей день народився Вільям Джексон) влаштувати свято влада міста не встигла. І вирішила перенести святкування на 19 число. Так і з'явилося це свято в 1910 році спочатку в невеличкому американському містечку. Потім поширилося округом. Згодом — по всій Америці. І, нарешті, його почали відзначати й в інших країнах — Україні, Франції, Англії, Японії, Німеччини, Швейцарії й т.п. А от Дата святкування стала «плаваючою».

До речі, Сьогодні День батька святкують у понад сорока країнах світу. Офіційний статус свято отримало в США після підписання президентом відповідного документа в 1966 році. У більшості країн дата святкування, як в Україні, — третя неділя червня.Однак у деяких країн є свої закономірності. Так, в Італії День батька відзначають 19 березня, в Грузії - 3 жовтня, в Польщі — 23 червня, на Тайвані — 8 серпня, в Болгарії — 26 грудня і т.п.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток