Зараз в ефірі:

16 лютого – День військових журналістів України

15.02.2022
16 лютого – День військових журналістів України

День пам`яті колег-журналістів, які віддали життя за Україну. День шани мужності, героїзму і доблесті професіоналів, які з перших днів були разом з українськими воїнами у найгарячіших місцях спротиву російській агресії.

 


 

 

 

Військова журналістика — особливий вид цього роду діяльності, і ті, хто вирішив обрати його для себе, розуміють всю відповідальність, яка на них покладається. Незважаючи на ризики для здоров'я і життя, військові журналісти постійно знаходяться в гарячих точках, висвітлюючи події, що відбуваються. І хоча міжнародні закони і норми представляють військових журналістів як нейтральних цивільних і недоторканних осіб, працювати їм доводиться в максимально небезпечних умовах, нерідко ризикуючи своїм здоров'ям і життям. Тому в цей день ми, насамперед, згадуємо тих, хто віддав свої життя, виконуючи свій службовий обов'язок прагнучи донести до людей правду.

Саме в цей день 16 лютого 2015 року, виконуючи бойове завдання в районі Дебальцевого Донецької області, загинув редактор телерадіостудії «Бриз» Міністерства оборони України капітан 3-го рангу Дмитро Лабуткін. Він до останнього подиху продовжував вести зйомку подій, з честю виконавши свій як військовий, так і журналістський обов’язок. За особисту мужність і високий професіоналізм капітан 3 рангу Дмитро Лабуткін нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно), наказом Міністра оборони України — відзнакою «За військову доблесть» (посмертно).

Професія журналіста вимагає великої самопожертви. Особливо, якщо йдеться про військового кореспондента, який задля правдивого матеріалу ризикує власним життям та здоров’ям. Військові журналісти доклали чималих зусиль для об'єктивного висвітлення подій на війні. Четверо з них, на жаль, віддали життя виконуючи свій журналістський обов'язок. Уночі 4 вересня 2014-го від вогню російських «Смерчів» у Новоайдарському районі на Луганщині загинув відомий український журналіст Олег Задоянчук. У жовтні того ж року на підступах до Щастя загинув львівський журналіст Віктор Гурняк. Дніпровський журналіст Олександр Черніков служив у 9-й роті 25-ї бригади ДШВ і загинув 22 січня 2015-го, обороняючи Донецький аеропорт. Сергій Ніколаєв був відомим українським фотожурналістом. Він загинув у лютому 2015 року, коли вів зйомку на лінії фронту в селищі Піски неподалік Донецького аеропорту. Його останній репортаж був про те, як виживають звичайні люди в умовах війни.

Чимало військових журналістів, перебуваючи у районі бойових дій, отримали поранення виконуючи свої службові обов'язки. У період найгарячишої фази протистояння у червні 2014-го року військовий оператор Центральної телерадіостудії Міністерства оборони майор Вадим Стасюк постраждав від обстрілу терористів. Журналіст зазнав осколкових поранень в наслідок потрапляння пострілу з протитанкового гранатомету в часі руху колони 95-ї та 79-ї бригад ПДВ. А у лютому 2015 року під Краматорськом (Донецька область) був важко поранений журналіст ЦТРС Міноборони старший лейтенант Денис Гойко.

У грудні 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни оператор Військового телебачення майор Вадим Стасюк був нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Військовим журналістам доводиться ризикувати життям та здоров’ям, аби здобути оперативну й достовірну новину, адже чимало матеріалів готується в умовах бойових дій. Попри небезпеки й ризик, представникам військових медіаструктур вдалося підготувати десятки тисяч повідомлень, сюжетів та репортажів з передової.

Військові журналісти Центральної телерадіостудії Міністерства оборони України та телерадіостудії «Бриз», Військового радіо «Армія FM», Військового телебачення, інформагентства Арміяінформ, прес-офіцери армії зробили величезний внесок у інформаційну боротьбу із російською агресією. І продовжують працювати у найгарячіших точках фронту аби розказати правду про підступність ворога, розвиток Українського війська, життя і побут військових і цивільних людей на лінії фронту.

Завдяки журналістам, зокрема і військовим, наші Збройні Сили є лідерами довіри в суспільстві. Публічна відкритість і медіапрозорість в діяльності Міністерства оборони України, оперативне висвітлення важливих і актуальних подій у сфері оборони, конструктивна співпраця із засобами масової інформації зміцнюють імідж Українського війська, підвищуюють рівень довіри суспільства до Збройних сил України.

Служимо разом на благо нашої України та заради Перемоги над ворогом!

 
Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток