21 липня 2014 року. Звільнення Дзержинська

20.07.2019
21 липня 2014 року. Звільнення Дзержинська

Вранці 21 липня дві групи спецпризначенців 73-го та 140-го центрів, у складі 43-ох чоловік увійшли в Дзержинськ (зараз Торецьк). Вони мали завдання взяти під контроль ключові об'єкти (будівлю адміністрації та позицію батареї Град) аби забезпечити вхід у місто основних сил. Однак група, яка захопила адміністрацію була виявлена та заблокована сепаратистами.

 

Дізнавшись про початок штурму, з Горлівки, що знаходиться в 15 км, вийшла колона бойовиків, чисельністю приблизно 200 осіб у супроводі танків і БТР. Це були практично всі сили, які мав польовий командир Безлер (Біс), який на той час прославився своєю жорстокістю. Дізнавшись, що в Дзержинськ увійшла механізована група, підрозділи МВС і ЗСУ не ризикнули заходити в місто.

Сім із половиною годин спецпризначенці 73-го центру та бійці 140-го центру, які прийшли їм на допомогу, при точковій підтримці артилерії та штурмової авіації утримували будівлю адміністрації, успішно відбиваючи всі атаки ворога. За результатами бою загони сепаратистів, що знаходилися в Дзержинську були знищені й розсіяні, а бронетехніка спалена. Бойовики змушені були розсипом панічно йти з міста.

За різними оцінками група спецпризначенців знищила до 150 одиниць живої сили противника, після чого «Біс» так і не зміг відновити бойовий потенціал свого угруповання. Жодна будівля (крім міськадміністрації, яку сепаратисти підпалили вогнеметами) і жоден мирний житель в Торецьку не постраждав. Втрати українських спецпризначенців склали одного тяжко пораненого, шістьох легкопоранених і жодного убитого.

Інформація надана Олександром Сурковим.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток