Зараз в ефірі:

23 травня відзначаємо День морської піхоти

22.05.2020
23 травня відзначаємо День морської піхоти

З метою відродження та розвитку національних військових традицій, враховуючи важливу роль морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави свято День морської піхоти було започатковане в 2014 році. До 2017 року включно воно відзначалося 16 листопада. Відповідно до Указу Президента України від 23 травня 2018 року День морської піхоти України стали відзначати щороку 23 травня.

 

Саме в цей день у 1918 році гетьман Павло Скоропадський видав указ України по Морському відомству Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби.

 

 

 

 

 

Бригада морської піхоти, відповідно до вищезазначеного указу, ділилася на три частини. Одна з них повинна була виконувати свої обов’язки на території від західного кордону Української Держави до Сичавки, друга — від Сичавки до Станіслава, а третя — від Станіслава до Перекопу. Крім основних завдань, в обов’язки полків морської піхоти входила охорона майна Морського відомства. Цим же указом були призначені командири полків та начальники відділів. На першому ж етапі розгортання бригади було розпочато формування трьох батальйонів морської піхоти у кожному з полків.

У наші дні війська морської піхоти входять до складу ЗСУ та є передовими з'єднаннями сил висадки. Підрозділи морської піхоти ВМС ЗСУ — це високопрофесійні, патріотичні та віддані бійці. Морська піхота діє у складі тактичних та оперативно-тактичних десантів, обороняє території базування ВМС, островів, портів, аеродромів та інших важливих ділянок та об'єктів. У 2018 році морпіхи отримали берети іншого кольору. Замість чорного головного убору тепер вони носять берети відтінку морської хвилі.

Армія FM у цей День приєднується до привітань на адресу доблесних і вірних морських піхотинців України. Бажаємо вам високого професіоналізму, міцного бойового духу, славних перемог у справі захисту нашої країни!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток