24 січня — День зовнішньої розвідки України

24 січня — День зовнішньої розвідки України

Свято встановили згідно з указом Президента 22 листопада 2018 року «Ураховуючи значний внесок співробітників розвідувальних органів України у справу забезпечення захисту національних інтересів України від зовнішніх загроз, а також життя, здоров’я її громадян та об’єктів державної власності за межами України, зміцнення обороноздатності держави, з метою відродження національної розвідувальної ідентичності та започаткування сучасних традицій вшанування звитяг зовнішньої розвідки України».

Дата обрана не випадково: саме 24 січня 1919 року в Українській Народній Республіці було створено перший підрозділ загальнодержавної розвідки. Відтоді у складі Політичного департаменту Директорії УНР почав працювати відділ закордонної інформації з метою проведення розвідувальної роботи щодо активно чинних проти УНР ворогів, а також стосовно країн — потенційних супротивників.

Служба зовнішньої розвідки України є розвідувальним органом, який функціонує як окремий державний орган, не належить до системи органів виконавчої влади та здійснює свою діяльність під загальним керівництвом Президента України та демократичним цивільним контролем відповідно до Закону України "Про розвідку".

Служба зовнішньої розвідки України як розвідувальний орган України входить до складу сил безпеки, а як військове формування — до складу сил оборони сектору безпеки і оборони України. Керівництво Службою зовнішньої розвідки України здійснює Голова Служби зовнішньої розвідки, який призначається і звільняється з посади Президентом України. Загальна чисельність Служби зовнішньої розвідки України затверджена у кількості 4 350 співробітників, у тому числі до 4 010 військовослужбовців.

Сьогодні, коли на Сході України триває війна та загострюється обстановка довкола наших кордонів, перед Службою зовнішньої розвідки стоять надважливі завдання. Адже розуміння безпеки змінилося, як і інструменти захисту та оборони.Від злагодженої роботи зовнішньої розвідки залежить виявлення загроз та своєчасне реагування на ті виклики, які несуть у собі сучасні методи боротьби. Саме робота українських розвідників допомагає зберегти життя тих, хто боронить нашу країну від російської агресії. Співробітники зовнішньої розвідки України в умовах війни з Російською Федерацією добувають пріоритетну розвідувальну інформацію для прийняття вищим керівництвом рішень зі стратегічних питань національної безпеки. Успішна робота українських розвідників, здійснені з ризиком для життя складні спеціальні заходи з кожним днем наближають нашу перемогу, мир і спокій на українській землі.

Армія FM вітає українських розвідників із професійним святом. Бажаємо нашим воїнам міцного здоров'я, оптимізму, нових успіхів і перемог на благо нашої рідної України!