Зараз в ефірі:

26 березня - День Національної гвардії України

26.03.2020
26 березня - День Національної гвардії України

Цього дня Україна святкує День Національної гвардії України. Колишній День внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України призначено відзначати згідно з Указом Президента України від 18 березня 2015 року.

 

 

 

 

 

До 2000 року свято відзначалося щорічно 4 листопада у день прийняття Верховною Радою України 1991 року Закону України «Про Національну гвардію України». Тож, як самостійна силова структура Нацгвардія існувала з 1991 по 2000 роки, а як військове формування з правоохоронними функціями на базі Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України із залученням нових військових кадрів на добровольчій основі — з 13 березня 2014 року.

Сучасна Національна гвардія України - підрозділ, що входить до системи Міністерства внутрішніх справ України та має правоохороні функції, була створена 12-го березня 2014-го року Законом України «Про Національну гвардію України». До її складу увійшли внутрішні війська України, добровольці і патріоти, що стали на захист народу і державності України в один з найважчих моментів у новітній історії країни, посягань на її цілісність і суверенітет.

Після того, як Росія проявила агресію і розпочала анексію Криму, у березні 2014 року було прийнято рішення відродити Національну гвардію України. Вже з квітня цього року особовий склад НГУ у взаємодії зі Збройними силами України брав участь у Антитерористичній операції на сході і півдні нашої держави.

16 червня 2014 МВС України видало наказ, який упорядкував формування добровольчих підрозділів Нацгвардії. До складу Національної гвардії увійшли:

батальйон оперативного призначення резервістів ім. генерала Кульчицького Національної гвардії України, сформований з представників самооборони Майдану;

батальйон спеціального призначення резервістів "Донбас", сформований на основі 1-ї роти добровольчого батальйону територіальної оборони "Донбас" Донецької області;

підрозділ спеціального призначення "Азов".

Від початку бойових дій на Донбасі понад 200 нацгвардійців загинуло, ще близько 800 було поранено. За цей час близько 5 тис. військовослужбовців відомства було нагороджено за мужність і героїзм, з них близько 100 посмертно нагороджені державними нагородами. 

На сьогоднішній військове керівництво формуванням здійснює командувач Національної гвардії України, який призначається, та звільняється президентом України за поданням міністра внутрішніх справ. Наразі цю посаду займає генерал-лейтенант Микола Балан. Загальна чисельність Нацгвардії не перевищує 60 тисяч військовослужбовців, у тому числі не менше 52 тис. військовослужбовців.

В цей День ми вітаємо гвардійців і їх родини! Бажаємо їм гідно служити народові України, бути вірними присязі, високого професіоналізму, здоров’я та стійкості!

 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток