Зараз в ефірі:

29 серпня — бої за Ілловайськ

29.08.2019
29 серпня — бої за Ілловайськ

29 серпня Україна згадує трагедію під Іловайськом. А саме Бої, що розгорнулися під містом Іловайськ Донецької області у ході війни на сході України у серпні 2014 року.

 

 

 

 

18 серпня, в ході запеклих боїв, українські силовики, що значною частиною складалися з добровольчих батальйонів, увійшли в Іловайськ. Вони змогли взяти під свій контроль частину міста, однак після заходу значних сил регулярних російських військ у тил українського угрупування з території РФ, іловайське угрупування опинилося в оточенні. Перші підрозділи російських регулярних військ перетнули кордон 23-го серпня, напередодні Дня Незалежності України в районі Амвросіївка — Білоярівка. Одночасно в районі Краснодона і Новоазовська на територію України так само вдерлися російські війська.

Надалі противник нарощував зусилля, діючи одночасно на чотирьох операційних напрямках. У результаті угруповання українських військ в районі Іловайська було оточене, противник вийшов до Маріуполя, деблокувавши Луганськ і відкинувши українські війська до Сіверського Дінця. Ситуація кардинально змінилася.У перебігу двох тижнів в районі Іловайська йшли бої, однак противнику зрештою вдалося зламати опір українських військ і примусити до відходу з цього району.

У ніч з 28 на 29 серпня Путін звернувся до "сил ополчення" із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. 29 серпня о 6:00 ранку російський офіцер прибув до Многопілля і повідомив українській стороні, що вихід має відбуватися без зброї. О 8:15 українські військові організованими колонами почали рух з міста за попередньо домовленими з російською стороною маршрутами. Але їх прицільно розстрілювала російська артилерія.

Під час прориву українська армія зазнала важких втрат (до половини від загального числа втрат за весь час АТО).

За даними, опублікованими Військовою прокуратурою, сумарні втрати в зоні Іловайська з початку наступу на місто 10 серпня 2014 року і до початку прориву з котла ранком 29 серпня 2014 року становлять 366 загиблих, 429 поранених, 128 полонених, 158 зниклих безвісти. Близько 100 000 одиниць речових доказів зібрано та опрацьовано у ході слідства.

Станом на кінець серпня 2017 року практично завершено процес встановлення, ідентифікації й перепоховання загиблих. Згідно з даними Національного військово-історичного музею, у тих боях 7—31 серпня 2014 року полягло 368 українських бійців, 18 вважаються зниклими безвісти. 18 серпня 2017 року озвучено дані, що вісім українських бійців, які потрапили до полону в боях за Іловайськ, досі залишаються у полоні російських окупаційних сил.

Суди та розслідування трагедії тривають досі.Аналіз бойових дій в районі Іловайська після вторгнення російських військ 24-29 серпня 2014 року також опубліковано на сайті Міністерства оборони України.

Бої під Іловайськом стали одним з переломних моментів війни на сході України: Збройні сили України втратили ініціативу на Донбасі та перейшли від атаки до оборони. Важкі втрати спонукали українське керівництво до укладення Мінського перемир'я в рамках контактної групи Україна—Росія—ОБСЄ із залученням представників російських бойовиків.

Сьогодні, у день 5-ти річчя трагедії, рідні та побратими загиблих згадують своїх синів, батьків, чоловіків, які віддали життя за Україну. Їх час не лікує. Україна не забуде! Вічна пам'ять полеглим і дякуємо за ваш подвиг тим, хто залишився живим! 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток