3 червня 2015 року: Відбиття ворожої атаки під Мар'їнкою

3 червня 2015 року: Відбиття ворожої атаки під Мар'їнкою

3 червня 2015 року проросійські війська в складі приблизно двох батальйонно-тактичних груп висунулися на штурм Мар'їнки, міста-супутника, що лежить на південний захід від Донецька.

 

 

 

 

Українські підрозділи, які отримали розвіддані про підготовлюваний штурм, відійшли в тил, таємно підтягнувши артилерію, і взяли наступаючого противника в «вогневий мішок».

В результаті грамотних дій було нанесено вогневе ураження по усіх групах противника. На мосту в Петровському районі українська артилерія накрила кілька одиниць військової техніки так званої «ДНР» і заблокувала відступаючим бойовикам відхід. Ворог намагався прорватися назад до Донецька, але шляхи відходу прострілювалися артилерією та стрілецькою зброєю.

Частина бойовиків сховалася на кінній базі в Мар'їнці, але після нанесення вогневого ураження вони в паніці кинулися бігти, прориваючись до Донецька.

Бойові дії під Мар'їнкою чітко продемонстрували як російсько-сепаратистським окупантам, так і всьому світу, що українська армія за рік війни стала грізним противником і в змозі утримувати зайняті позиції.

З точки зору військової операції – це була показова військова відсіч. Після цього жодних кроків з боку сепаратистів щодо наступу чи силового захоплення українських населених пунктів не велося. Наші дуже м’яко звільнили кілька населених пунктів та взяли їх під контроль.

Інформація надана Олександром Сурковим.