Зараз в ефірі:

4 квітня – День створення НАТО

04.04.2019
4 квітня – День створення НАТО

Сьогодні 4 квітня НАТО - Організація Північноатлантичного договору, Північноатлантичний Альянс, святкує свій день народження.

 

 

 

 

Ал’янс був заснований 4 квітня 1949 року у США з метою захисту миру і стабільності. Організація Північноатлантичного договору, також Північноатлантичний альянс або НАТО — міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 29 держав Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949.

Підписання Північноатлантичної угоди і створення Альянсу безпосередньо пов'язані з подіями, що відбувалися у світі після Другої світової війни. Загроза післявоєнного реваншизму в Німеччині, а згодом і агресивна політика СРСР спонукали європейські країни і США шукати нової архітектури європейської безпеки. Зведення «залізної завіси», переворот у Чехословаччині в лютому 1948 року, блокада Радянським Союзом навесні того ж року окупаційних зон Берліна вимагали адекватної реакції.

Північноатлантичний договір був підписаний 4 квітня 1949 року у Вашингтоні представниками урядів Бельгії, Великої Британії, Данії, Ісландії, Італії, Канади, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португальської республіки, Сполучених Штатів Америки та Французької республіки. Після завершення процесу ратифікації Договору всіма учасниками та депонування відповідних документів у США він набув чинності з 24 серпня 1949 року. НАТО народилася як результат нездатності ООН того часу забезпечити мир у світі, тоді, коли СРСР ветував багато постанов Ради безпеки цієї організації. Для легітимізації нової організації скористалися 51-м пунктом Статуту ООН, у частині 5 у рамках легітимного колективного захисту.

У відповідності до статутних документів Альянсу, головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи і безпеки країн-членів з використанням політичних і військових засобів. НАТО дотримується спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв'язання суперечок та підтримує ці цінності в усьому євроатлантичному регіоні. Альянс стоїть на захисті своїх країн-членів від загрози агресії: головним військово-політичним принципом організації є система колективної безпеки, тобто спільних організованих дій всіх її членів у відповідь на напад ззовні.

Відносини України з НАТО почали розвиватися невдовзі після здобуття нею незалежності у 1991 році. Вже у січні 1992 року представник України вперше взяв участь у Робочій групі високого рівня Ради північноатлантичного співробітництва. Але по справжньому доленосними взаємовідносини України з НАТО стали в останні роки, саме тоді , коли триває агресія Росії проти України. Україна остаточно визначилась, і тримає курс на ЄС та НАТО.

Верховна Рада 7 лютого 2019 року ухвалила зміни до Конституції про курс України на вступ до ЄС і НАТО. За відповідне рішення проголосували 334 депутати.

За останні п’ять років збройні сили України навчилися діяти в режимі реальних бойових дій, а розвиток обороноздатності став пріоритетним для нашої держави. В умовах складної ситуації українська армія впевнено модернізується. Поставлена мета – нова українська армія, побудована за стандартами НАТО. На сьогодні їх існує більше тисячі. Від калібрів стрілецької зброї і тактики бою до захисту довкілля, авіаційної безпеки і зберігання боєприпасів. 

У березні цього року НАТО вчергове підтвердило відданість принципу «відкритих дверей» щодо свого розширення . Країни-члени НАТО підтверджують можливість вступу України до Північноатлантичного альянсу, про що було заявлено на саміті в Бухаресті ще 2008 року. Північноатлантичний альянс залишається надійним партером України задля набуття членства в Альянсі.Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.«Двері НАТО залишаються відкритими. Ми продовжуємо працювати з такими країнами як Боснія та Герцеговина, а також Україна й Грузія»- заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.В альянсі також підтвердили зобов’язання оборонного блоку щодо допомоги Україні з проведенням реформ у рамках широкого пакету допомогу, в тому числі 10 трастових фондів.

Країни НАТО активно допомагають Україні. 2018 року Україна отримала від партнерів летальну зброю та інші військові засоби на суму у понад 45 мільйонів доларів. Головними постачальниками військових засобів і зброї стали США, Литва, Чехія, Німеччина, Австралія, Велика Британія і Канада. Загалом, з 2014 року Україна отримала військові засоби від 20 країн світу. Це зокрема прилади нічного бачення, техніка для розмінування, засоби зв'язку, радіолокаційні станції контрбатарейної боротьби, протитанкове озброєння у на суму у майже 300 мільйонів доларів.

З Днем народження НАТО!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток