4 жовтня — Міжнародний день усмішки

03.10.2019
4 жовтня — Міжнародний день усмішки

На сторінках міжнародного календаря є особливий день — Всесвітній день усмішки, в який нас закликають вкрай позитивно впливати на свій настрій, саме через усмішку. Свято відзначається з 1999 року, як правило, в першу п’ятницю жовтня. У 2019 році Всесвітній день усмішки припадає на 4 жовтня.

 

 


 
 

Виникненню цього свята посприяв колись зовсім невідомий американський художник Харві Белл. Згідно з легендою, своєю творчістю він нічим особливо не виділявся серед колег. Критики вважали його посереднім художником. Та одного разу, у 1963 році, до нього надійшло замовлення від однієї американської страхової компанії на виготовлення якого-небудь яскравого і незабутнього символу для їх візитної картки. Як відомо, все геніальне доволі просте. Харві запропонував їм усміхнену жовту пичку, відому зараз як звичайний "смайлик". Замовники схвалили цю ідею. Робота була оцінена в півсотні доларів і всі залишилися задоволені.

Після того, як фірма ввела цей нехитрий символ у побут, бізнесмени одразу помітили, що їх клієнтам це страшенно сподобалося й успіх від цього нововведення перевершив усі найсміливіші очікування. Згодом цей символ, крім значків, став з’являтися на бейсболках і футболках, листівках і конвертах, і навіть на сірникових коробках. А поштове відомство Сполучених Штатів Америки відзначило цю чудову ідею випуском марки з добродушним символом.

В одному з інтерв’ю художник Харві Белл підкреслив, що в історії художнього мистецтва не було жодної подібної роботи, зробленої так просто і, яка б так швидко поширившись, приносила б людям стільки задоволення, радості та щастя.

Тож, щоб відзначити сьогоднішнє свято — Всесвітній день усмішки, просто посміхніться і подаруйте собі гарний настрій. Поділіться усмішкою з рідними, друзями, товаришами по службі, не забудьте усміхнутися кому-небудь дорогою. Це не складно. І це зробить ваш день набагато приємнішим. Спробуйте!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток