5 фактів про Морську піхоту України

16.11.2017
5 фактів про Морську піхоту України

16 листопада Українаі відзначає День морської піхоти. Указ №352/2014 про відзначення цього свята підписаний Президентом України Петром Порошенком від 31 березня 2014 року для відродження та розвитку національних військових традицій, ураховуючи важливу роль морської піхоти Військово-Морських Сил Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави. 5 канал підготував 5 фактів про становлення морських піхотинців.

 

1. Морська піхота України – передовий загін сил висадки, який призначений для дій у складі тактичних і оперативно-тактичних десантів, а також оборони пунктів базування ВМС, островів, ділянок узбережжя, портів, аеродромів та інших важливих об’єктів. 

2. Зародження  регулярної української морпіхоти теперішнього зразка припадає на 1918 рік, під час існування Української Держави у формі Гетьманату Павла Скоропадського.

3. У липні 1993 року, після створення Військово-морських Сил України, в Севастополі був сформований 1-й Окремий батальйон Морської піхоти, в який були зараховані кращі офіцери Чорноморського флоту, які виявили бажання служити Батьківщині. Вони принесли з собою дух і традиції, властиві лише цьому елітному роду військ. Згодом, у грудні 2013 року в Керчі був сформований ще один (501-й) батальйон морської піхоти.

4. Після захоплення Криму Росією, у березні 2014 року, залишилось 200 чоловік. Морські піхотинці були передислоковані в Миколаїв та Одесу.

5. З 2014 року морська піхота несе службу в зоні проведення АТО. Українські морпіхи протистоять російському агресорові на східних рубежах нашої країни.

Слідкуйте у зручному форматі! Ми у соціальних мережах:
facebook.com/armyuaFM
t.me/armyfm_channel
twitter.com/Armia_fm
instagram.com/armyfm
soundcloud.com/armyfm

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток