Зараз в ефірі:

5 грудня — Всесвітній день волонтерів

05.12.2019
5 грудня — Всесвітній день волонтерів

17 грудня 1985 року 40-ва Генеральна Асамблея ООН  запропонувала урядам щорічно відзначати 5 грудня Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку. ООН закликала держави здійснити заходи з метою підвищення поінформованості про важливий внесок служби добровольців і тим самим спонукати ще більше людей в усіх сферах діяльності пропонувати свої послуги добровольців як на батьківщині, так і за кордоном.

 

Волонтер — у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках для людей похилого віку тощо. У всесвітній декларації Добровольців сказано, що вони мають право присвячувати свій талант, час, енергію індивідуальним і колективним акціям, не очікуючи винагороди.

Офіційно вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у 1920 році у Франції, під Страсбургом, був здійснений перший волонтерський проєкт за участю німецької та французької молоді, у рамках якого волонтери відновлювали зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими й французькими військами. Потім цю естафету підхопила Індія й рух поширився світом. У 1987 році у світі налічувалося 80 мільйонів волонтерів, на початок ХХІ ст. — понад 100 мільйонів.

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 — саме Революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке з поодиноких випадків виросло в потужний громадянський рух. Ці люди заради ближнього жертвували чим могли: часом, грошима, а іноді й життям, перевернувши усталене й стереотипне "моя хата скраю".

Війна на сході країни, тисячі поранених, мільйони біженців, відсутність налагодженої інфраструктури в армії — все це лягло на плечі українських волонтерів. Саме волонтери добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову все, що лише могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували борщові набори. Саме завдяки українським волонтерам — їхній шляхетній жертовності, активній громадянській позиції та фанатичній відданості справі — Україна вистояла й зберегла незалежність.

Також Багато волонтерів дарують свою увагу дітям, які залишилися без батьків або проходять лікування в лікарні. А це іноді важливіше за всі ліки. У сучасному світі так мало місця залишається для безкорисливості, щедрості, так що волонтерська праця, яка не вимагає оплати й навіть подяки, особливо цінна. Волонтерський рух росте у світі, для сучасної людини мати активну соціальну позицію і піклуватися про більш незахищених — це природна потреба. Згідно зі статистичними даних, оприлюднених Організацією Об’єднаних Націй, по всьому світові нараховується близько 140 мільйонів волонтерів. В Україні протягом минулого року волонтерською діяльністю займалися 14% українців.

Армія FM вітає всіх причетних до волонтерського руху зі святом. Бажаємо вам сил, терпіння й удачі у вашій нелегкій праці. Дякуємо всім добровольцям за їхню активність, і небайдужість. Саме ви робите цей світ добрішим і чуйним до чужої біди! Хай Бог вам помагає.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток