Зараз в ефірі:

6 грудня Україна відзначає 28 річницю Збройних Сил України

06.12.2019
6 грудня Україна відзначає 28 річницю Збройних Сил України

День Збройних сил України з'явився ще в 1993 році, а його дата приурочена до дуже важливої події в історії нашої країни. Після проголошення незалежності України почалася підготовка нормативно-правової бази для створення національних збройних сил. Саме 6 грудня 1991 року Верховна Рада затвердила два значущих закони Про оборону України та Про Збройні сили України. І за два роки, саме 6 грудня було ухвалене рішення відзначати День Збройних сил України.

 

До складу Збройних сил України входять: Сухопутні війська, Повітряні та Військово-морські сили, ДШВ і ССО. Збройні сили України — це об’єднання всіх військовослужбовців країни. Українська армія захищає територіальну цілісність нашої держави, забезпечує захист суверенітету та безпеку громадян.

Після розпаду СРСР, ядерний потенціал України посідав третє місце у світі, а військові сили були одними з найпотужніших в Європі. Однак, в Декларації про державний суверенітет, ухваленій в 1990 році Верховною Радою, був затверджений принцип без'ядерності. Отримавши гарантії національної безпеки, фінансову компенсацію і можливість контролю за процесом розукомплектації, Україна пройшла шлях ядерного роззброєння і до 1996 року повністю відмовилася від даного типу зброї. Всі типи ракет і ядерні боєголовки, що були на озброєнні ЗСУ,  розукомлектували і вивезли в РФ. Формування національної армії супроводжувалося реорганізацією збройних сил колишньої радянської республіки, створенням нових структур і органів управління.

Сучасна армія України пройшла тривалий шлях розвитку: етапи оптимізації, скорочення військового складу, розформування територіальних управлінь. У 2013 році фінансування національного оборонного сектора було суттєво скорочене, що не дозволило покрити ресурсні потреби ЗСУ, тривало скорочення штату і оптимізація органів управління. Попри складнощі становлення ЗСУ, наші війська успішно брали участь у міжнародних миротворчих операціях на Балканському півострові, в Іраку.

Навесні 2014 року війська були приведені в повну бойову готовність, в березні було оголошено мобілізацію, а на територіях Донецької та Луганської областей почалася антитерористична операція. Українська армія виявилася непідготовленою до агресивних військових дій з боку Росії, велику допомогу ЗСУ надавали добровольчі батальйони й волонтери. Події 2014 року показали гостру потребу проведення реформ і зміцнення обороноздатності нашої країни, і цей рік став переломним в історії української армії. Протягом 2015 ЗСУ відновили свою боєздатність, набули досвіду, був істотно збільшений парк військової техніки. Україна відмовилася від позаблокового статусу й оголосила про свої наміри про вступ до НАТО.

У 2015 році була затверджена програма Україна-2020 та оновлена редакція Стратегічного оборонного бюлетеня України. Згідно з даними документами, була розроблена нова оборонна політика, що передбачала збільшення фінансування оборонної сфери країни, реформування і функціональну оптимізацію всіх підрозділів ЗСУ, а також приведення української армії у відповідність стандартам НАТО до 2020 року. Трансформацію військового управління у Збройних силах України планується завершити до кінця 2020 року. Українська армія перейде на нову систему управління, буде підібраний новий фаховий особовий склад в оновлені структури.

Суть реформи полягатиме у чіткому поділі повноважень між органами військового управління, які займаються розвитком, підготовкою і забезпеченням (генеруванням) Збройних сил, та тими, які здійснюють застосування військ. За принципами країн НАТО оборонне відомство як орган центральної влади має здійснювати демократичний цивільний контроль над Збройними силами, ресурсне забезпечення армії, а також визначати оборонну політику, а Генеральний штаб — реалізовуватиме її.

Українська армія посіла 29-те місце в новій редакції щорічного рейтингу найсильніших армій світу Global Firepower. У порівнянні з минулим роком Збройні сили України просунулися на одну позицію вгору. Найсильнішою армією у світі, як і раніше, є американська. Росія розташувалася на другій сходинці, Китай — на третій. При цьому Global Firepower трактує ці три армії майже як рівносильні. До речі, рейтинг не враховує реального бойового досвіду армій — Україна після 2013 року лише понижувалася в індексі, попри війну на сході України й безпрецедентні витрати на військо.

Зазвичай День Збройних сил України відзначають усі війська нашої країни, бо в цей день скріплюється бойове братерство між усіма військовослужбовцями республіки. У День Збройних сил України влаштовують чимало урочистих заходів, щоб продемонструвати військовим, що вони цінні для нашої країни.

Колектив Армія FM приєднується до привітань на адресу наших славних військовослужбовців, ветеранів і новобранців, солдатів і офіцерів, генералів та адміралів, бажає їм міцного здоров’я, успіхів у бойовій та тактичній підготовці, надійних тилів, та добра у родинах. А всім нам миру і спокою на українській землі. Слава вам і слава Україні!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток