Зараз в ефірі:

7 років тому українська армія звільнила Мар’їнку від окупантів

05.08.2021
7 років тому українська армія звільнила Мар’їнку від окупантів

Успішна спецоперація 5 серпня 2014 року сил АТО стала стратегічно важливою перемогою у звільненні нашої території від агресора.

 

 

 

 

 

 

У березні-квітні 2014 року російсько-терористичні війська окупували більш як сім відсотків нашої території. А вже влітку 2014 року українське військо, що складалось із регулярної армії та добровольчих загонів, зупинило просування окупації та звільнило від бойовиків частину захоплених територій Донеччини та Луганщини.

За стратегічно важливе містечко Мар’їнка, що на підступах до Донецька точилися серйозні бої, в результаті яких 5 серпня місто було звільнене ЗСУ. Блискавична спецоперація зі звільнення Мар'їнки стала однією з найуспішніших для підрозділів сил АТО за часи війни. Через рік російські найманці спробували повернути місто під свій контроль, однак українські військові відбили атаку.

Районний центр Мар’їнка безпосередньо примикає до східних околиць Донецька. Влітку 2014 року сили Сектору «Б» почали планомірно брати під контроль донецькі передмістя, створюючи плацдарми для подальшого наступу. Вранці 4 серпня батальйони «Азов» та «Шахтарськ» отримали наказ вибити ворога з Мар’їнки. Добровольців підтримала бронетехнікою 51-ша механізована бригада. Сили АТО спробували розсікти укріплений район бойовиків на дві частини, однак зіштовхнулися із запеклим опором.

Не з першої спроби, але центральні позиції терористів вдалося взяти. Після того українські бійці почали зачистку Мар’їнки у східному та західному напрямках. Розуміючи, що місто не втримати, бойовики розпочали обстріл Мар’їнки з мінометів, гранатометів, гаубиць та установок «Град». Під шквальним вогнем ворожої артилерії українські воїни провели зачистку населеного пункту, виконали бойове завдання та повернули у Мар’їнку мир і законну владу.

Того дня під Мар’їнкою знищили 80 бойовиків, понад 100 було поранено. Окрім того, знищено 10 одиниць бронетехніки загарбника. Не обійшлось без втрат і в наших лавах — внаслідок боїв загинуло 5 українських бійців, близько 40 воїнів були поранені.

Влітку 2014 року українська армія очистила від агресора значну територію Донецької та Луганської областей, відновивши повноцінну життєдіяльність деокупованих міст та містечок.

У результаті мешканці сходу України отримали можливість до активної інтеграції у загальноукраїнський інформаційний, культурний та економічний простір. А українська армія вкотре довела, що і надалі готова до звільнення своєї території від агресора та захисту своїх громадян.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток