7 років тому перші добровольці стали на захист країни

7 років тому перші добровольці стали на захист країни

День українського добровольця свято мужності, героїзму, самовідданості захисників нашої країни. Добровольці, як і військовослужбовці ЗСУ, одними із перших стали на захист держави, коли ворог прийшов на нашу землю.

 

 

 

 

 

Відзначення Дня українського добровольця 14 березня обрали не випадково: саме у цей день 2014 року з Майдану перші добровольці вирушили на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом, де почали підготовку до участі в боротьбі за територіальну цілісність України.

Березень 2014 року увійшов у новітню історію України через трагічні події окупації Криму військами РФ та початку воєнних дій у південно-східних регіонах України. Перші роки неоголошеної війни були дуже важкими для нашої держави через зраду, сепаратизм, а також непідготовленість армії до бойових дій. Тому у цей період внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити. Того ж 2014 року військкомати країни зафіксували рекордну явку добровольців. Люди приходили за покликом серця, не чекали на отримання повістки. Добровольці сприяли мобілізації сил в тилу, допомогли зібрати та озброїти нашу армію.

Завдяки добровольцям їхній мужності, відданості національним інтересам і щирому патріотизму вдалося зупинити російського агресора, дати змогу мобілізувати сили в тилу й озброїти армію. Українські добровольці стали гордістю українського народу та водночас головним болем кремлівських посіпак.

Загалом у війні на сході України брали участь майже 40 добровольчих батальйонів. Переважна більшість із них згодом перетворилася на військові частини силових структур. Показовим є й той факт, що серед добровольців різних батальйонів були і є не тільки українці, а й наші побратими з інших країн, які розуміють, що РФ країна агресор, яка за будь-яку ціну хоче залишити нашу країну під своїм впливом.

Згадуючи події 2014 року, можна із впевненістю відзначити одну із вирішальних ролей саме добровольчих батальйонів у відстоюванні територіальної цілісності та суверенітету України.

Українські добровольці завдяки власній мужності, патріотизму, відданості національним інтересам, а також невичерпній любові до батьківщини стали гордістю нашого народу. Честь їм і слава!

12 березня 2018 року Національний банк України випустив пам'ятну монету День українського добровольця, номіналом 10 гривень. Окрім написів, на монеті зображений державний герб, карта, мечі та чарівний птах Фенікс. Монета продовжила серію “Збройні Сили України”.