7 років від початку Антитерористичної операції на Донбасі

14.04.2021
7 років від початку Антитерористичної операції на Донбасі

7 років тому на окупованих територіях Донецької та Луганської областей розпочалася Антитерористична операція — збройне протистояння української армії російським окупантам.

 

 

 

 

 

Бойові дії на території Донецької та Луганської областей почалися із захоплення 12 квітня 2014 року російськими загонами, керованими офіцерами спецслужб РФ, українських міст — Слов'янська, Краматорська і Дружківки, де викраденою у відділках МВС зброєю російські диверсанти озброїли місцевих колаборантів і прийняли до своїх лав. В умовах неспротиву місцевих силових структур України, а іноді й відкритої співпраці, невеликі штурмові загони російських диверсантів в наступні дні взяли під контроль Горлівку та інші міста Донеччини і Луганщини.

Перекинуті у район Слов'янська та Краматорська спецпідрозділи СБУ й Збройних сил України прийняли перший бій зранку 13 квітня у Семенівці, передмісті Слов'янська, потрапивши у засідку проросійських бойовиків, у якій загинув капітан СБУ "Альфа" Геннадій Біліченко. У тому ж бою отримали поранення ще троє співробітників СБУ: командир "Альфи" полковник Геннадій Кузнєцов, полковник СБУ Олександр Кукса та підполковник "Альфи" Андрій Дубовик. На допомогу спецпризначенцям прийшли десантники 3-ї роти 80-ї аеромобільної бригади, які стояли неподалік. Кулеметним вогнем вдалося подавити вогонь противника, після чого російські диверсанти швидко відступили.

Ввечері 13 квітня РНБО провела екстрене засідання і ухвалила рішення щодо початку Антитерористичної операції, а від бойовиків вимагалося скласти зброю до 9-ї години ранку 14 квітня. Звісно, цього не відбулося і 14 квітня тодішній секретар РНБО і виконувач обов’язків президента України Олександр Турчинов, підписавши указ про введення в дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», оголосив початок Антитерористичної операції із залученням Збройних сил України.

А вже 15 квітня на півночі Донецької області розпочались активні бойові дії.

15-16 квітня в рамках операції з антитерору українські спецпризначенці без жертв звільнили від російських сепаратистів аеропорт Краматорська — надзвичайно важливий стратегічний об’єкт для обох сторін конфлікту. Саме ж місто Краматорськ, як і Слов’янськ звільнили лише 5 липня. Відступ ворога дозволив українським військам увійти до міста та відновити законну владу.

Зоною проведення антитерористичної операції було охоплено Донецьку і Луганську області (з 14 квітня 2014 року), а також Ізюмський район та м. Ізюм Харківської області (з 14 квітня по 7 вересня 2014 року) та (з 2 грудня 2015 року).

Протидія збройній агресії Росії у форматі АТО тривала до 2018 року, 30 квітня 2018 її замінила Операція Об'єднаних сил.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток