75 РОКІВ ЛЕГЕНДАРНІЙ БРИГАДІ

75 РОКІВ ЛЕГЕНДАРНІЙ БРИГАДІ

Сьогодні виповнюється 75 років з дня заснування 93-ої окремої механізованої Харківської бригади.

Нині військовослужбовці цієї частини виконують завдання в складі ООС на Маріупольському напрямку. Армія ФМ вирішила дізнатись як у підрозділі святкують День народження у начальника прес-служби 93 ОМБр Андрій Міхейченка:

«В урочистостях брав участь командувач ООС Сергій Наєв, командувач оперативно-тактичного угруповання «Схід» генерал Красноок, керівництво Дніпропетровської, Донецької та Луганської областей, голова синодального управління військового духовенства УПЦ отець Іоан, інші представники влади, духовенства та громадскості.

Було освячено почесну хоругву бригади. Зараз відбувається ребрендінг бригади. Всі символи з радянських і тоталітарних змінюються на сучасні. Відбулася прем’єра відеокліпу на гімн бригади. Найкращим солдатам, сержантам, офіцерам вручили державні нагороди, відомчі відзнаки, грамоти, інші подарунки.

На площі біля Волноваського палацу культури триває концерт, в якому беруть участь «Тінь сонця», Сашко Лірник та інші артисти і музиканти, зокрема, «Музичний батальйон», - розповів начальник прес-служби 93 ОМБр.

Довідка:

93 механізована бригада захищала державний суверенітет та територіальну цілісність України від самого початку війни на Донбасі.

Підрозділи бригади брали участь у найзапекліших боях війни, під Іловайськом, у Донецькому аеропорту, Пісках, на шахті Бутівці.

Саме бійці 93 бригади  захопили першу російську установку «Град» під Добропіллям.

Вони прийняли перший бій з танками бойовиків під Новоселівкою.

93 ОМБр визволяла Селідове, Українськ, Карлівку, Нетайлове, Первомайське, Авдіївку, Піски.

Станом на початок 2018 року державними нагородами відзначили понад 1000 військовослужбовців бригади, серед них троє отримали звання Героя України і орден «Золота Зірка».

У жовтні 2018 року прес-офіцер бригади Вадим Вейде та режисер Лідія Гужва (професійний кінематографіст, журналіст) презентували документальний фільм про бійців бригади «93: Бій за Україну».