80-та бригада ДШВ тренується в полях

80-та бригада ДШВ тренується в полях

Львівські десантники, вже майже тиждень проходять підготовку на Міжнародному центрі миротворчості і безпеки. Як, на Яворівщині, тренуються бійці 80 окремої бригади ДШВ в ефірі Армія FM розповів наш спеціальний кореспондент Анатолій Стельмах.

 

 

 

 

"Бойова підготовка – мотивує до служби в десанті. Саме такий принцип підготовки десантників став основним для військовослужбовців 80 окремої десантно-штурмової бригади. На цьому тижні ми побували у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, що на Львівщині і особисто в цьому переконалися.                   

Зокрема там, вже упродовж тижня тренуються десантники одного з батальйонів бригади. Стрільби зі штатного озброєння, ведення вогню на техніці, тактична, медична підготовка – все це типові заняття. Проте в десанті найбільший акцент робиться на особисту підготовку та вихованні командирських якостей у сержантського складу. На ВОПах, спостережних постах, а іноді і на полі бою нерідко саме сержант безпосередньо командує своїм особовим складом. І від його грамотних дій залежить життя людей.            

Ми поспілкувались з сержантами-інструкторами і були вражені наскільки мотивовані ці хлопці. Всі вони пройшли АТО/ООС, брали безпосередню участь у боях, знищували ворога, втрачали друзів та головне не втратили віру в перемогу. І залишились у війську. Ці люди тепер стали своєрідним кістяком батальйону. Вони вчать підлеглих, на них рівняються новоприбулі солдати, вони живуть армією.

Слід додати, що батальйон афіїльований в УкрПолЛіт брігейд, тож львівські десантники неодноразово проходили навчання в іноземних спеціалістів, брали участь у міжнародних навчання. Як розповідають хлопці, переймають український бойовий досвід і іноземні партнери. Щоб хто не казав, а лише в українців є практичні навички ведення сучасних, фактично широкомасштабних бойових дій із застосуванням танкових підрозділів, авіації, артилерії, підрозділів ІПСО… Тож нашим десантникам є чому навчатись і є чого навчати. І такий потенціал необхідно зберегти в армії. Насамперед це зекономить державні кошти на підготовку особового складу. Адже в сучасних умовах підготувати бійця десантника, який володіє всіма зразками озброєння, вміє водити техніку, знає польову медицину, морально готовий до складнощів коштує не дешево. Крім того саме образ таких сержантів і мотивує молодих людей йти в ДШВ, де девіз «Ніхто крім нас» уособлює навички воїна готового знищити ворога за Батьківщину", - розповів Стельмах.