93-ТЯ БРИГАДА РОЗПОЧАЛА ПІДГОТОВКУ З ІНОЗЕМНИМИ ІНСТРУКТОРАМИ

93-ТЯ БРИГАДА РОЗПОЧАЛА ПІДГОТОВКУ З ІНОЗЕМНИМИ ІНСТРУКТОРАМИ

Інтенсивні навчання із найкращими інструкторами Канадської армії та бійцями  легендарної 101-ої десантно-штурмової дивізії ЗС США «Screaming Eagles» триватимуть до кінця року.

Чого навчатимуться досвідчені українські бійці у своїх іноземних колег в ефірі Армія ФМ розповів наш кореспондент Олексій Мазурін.

 

 

 

«Окрім канадських та американських спеціалістів разом із бійцями славетної 93-ої бригади працюють спеціалісти  із інших країн НАТО -  Великобританії, Польщі, Литви, Данії та Швеції.

Тренування почалися на початку цього тижня, включали обов’язкові заняття із заходів безпеки, і сьогодні бригада вже сповна увійшла в напружений ритм.

Управління бригади та підрозділів розпочало підготовку із проведення комп’ютерного командно-штабного тренування. Це навчання, звісно, відбувається стовідсотково використовуючи символіку, процедури та стандарти НАТО.

Для проведення боїв у віртуальному середовищі використовують можливості сучасного Центру імітаційного моделювання Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Легенду комп’ютерних навчань ввійськові не розкривають, проте відомо, що обстановку, яку створили для бригади Холодний Яр у тактичній симуляції надзвичайно складна. Віртуальний ворог використовує сучасне озброєння та засоби розвідки. Тож робота штабу виглядає як  напружена шахова партія, яку грають одразу десятки офіцерів.

Засоби імітації відтворюють поле бою і для солдат та сержантів. У віртуальному світі вони відпрацьовують марші, розвідку, засідки, бойові дії, покращують злагодженість, радіообмін та практикують нові тактичні прийоми. Під час таких тренувань не витрачається ані пальне, ані набої, ані ресурс техніки.

Окрім тренувань на ЦИМі, перший тиждень навчання традиційно включає і поглиблення заняття із тактичної медицини. А вже з наступного  тижня  бойові підрозділи на  стрільбищах почнуть відпрацьовувати майстерність володіння стрілецькою зброєю.

Вивчають нові методики швидкісної стрільби, підвищення влучності, ведення стрільби в русі. Сучасний курс JMTG-U набагато ширший, аніж усі попередні і включає в себе тренування із розвитку різноманітних навичок, які має знати солдат це:

                 Орієнтування на незнайомій місцевості

                 Дії у темну пору доби

                 Методики виживання

                 Методики виявлення та протидії  ДРГ

                 Саперна справа та протидія саморобним вибуховим пристроям

                 Протидія снайперам

                 Наведення артилерії

                 Передові методики маскування

Бійцям бригади також буде надана можливість опанувати усі типи стрілецької зброї та гранатометів.  Не затихатимуть  постріли і на танкодромі у с. Верещиця та вибухи на ділянках для артилерії.

Залагодження рот і батальйонів під час тактичних дій в обороні та наступі буде проводитися із лазерною системою імітації бою MILES. Проти підрозділів 93-ої буде «воювати» батальйон позначення дій противника OPFOR. Вони у чорній уніформі та шевронами із головою вепра на рукавах використовує тактику, яка максимально відповідає діям справжнього противника, має в своєму розпорядженні БМП, танки, засоби розвідки.  Перемотати такого противника - справа нелегка, на цьогорічному навчанні «Рапід Трайдент» OPFOR успішно розгромив  своїх суперників, які переважили його за чисельністю.

Тепер подивимось як з чорними вепрами впорається 93-тя бригада. Це відбуватиметься вже наприкінці року - тож, можливо, ми побачимо захоплююче протистояння у снігах Яворівщини. Навчання щойно розпочалося і ми будемо пильно спостерігати за його днамікою. Тож очікуйте нові репортажі», - розповів Мазурін.