Зараз в ефірі:

Анна Гуцал: Протидія сексуальному насиллю — це важливо для кожного з нас!

10.12.2021
Анна Гуцал: Протидія сексуальному насиллю — це важливо для кожного з нас!

Сьогодні ми будемо говорити про додаток для протидії сексуальному насиллю і у нас в гостях комунікаційниця інституту гендерних програм Анна Гуцал.

 

 

 

 

 

 

Анастасія Сіроговська: Коли і як взагалі виникла ідея створити додаток?

Анна Гуцал: Минулого року ми провели дослідження Невидимий батальйон Сексуальні домагання у військовій сфері в Україні. І зрозуміли, що на жаль у нас немає дієвих механізмів захисту військових від сексуальних домагань і тому наш Інститут в партнерстві з проєктом ветеранів вирішили розробити додаток захисту від насилля та дискримінації.

Анастасія Сіроговська: Як користуватися додатком? Яким чином він допомагає?

Анна Гуцал: Він знаходиться на сайті Невидимий батальйон ви туди заходите і натискаєте віконечко Поспілкуватись і одразу висвітлюються 4 гілки:

  1. Для постраждалих;
  2. Для свідків;
  3. Заспокоєння;
  4. Освітня;

Анастасія Сіроговська: Розкажіть більш докладно про кожну з них.

Анна Гуцал: Основна гілка — це для постраждалих, там є багато розгалужень, ви можете просто розібрати ситуації, прочитати куди ви можете звернутись і є основна кнопка Тут і зараз допомогти після чого ви автоматично переходите на гарячу лінію.

Анастасія Сіроговська: З якими партнерами психологічного консультування ви співпрацюєте? Як знаходили їх?

Анна Гуцал: LifeLine, Open Doors, Юридична сотня. Ми вже багато років співпрацюємо в темі сексуального насилля і тому вони із задоволенням під’єдналися до гарячих ліній.

Анастасія Сіроговська: Чи може звертатися пересічний громадянин, який хоче дізнатися статистику або розібратися в певних питаннях?

Анна Гуцал: Ми вважаємо основним моментом попередження випадків насилля та дискримінації є обізнаність, самоосвіта. Тому ми створили курс Гендерна рівність Багато хто не розуміє, що самі можуть порушувати кордони, адже це не лише фізичне насилля, а й недоречні зауваження, компліменти, посвистування, жарти. За міжнародними критеріями все це входить в сексуальні домагання.

Анастасія Сіроговська: Поговорімо по статистику і взагалі як часто звертаються?

Анна Гуцул: За офіційною статистикою у нас тільки 2 звернення: Ольга Деркач і Валерія. Ми зрозуміли, що нашого сайту недостатньо і розробили ще й додаток для соціальних мереж: Facebook, Telegram, Instagram. Поки що ми займаємось пошуком фінансування та розробкою цих додатків.

Анастасія Сіроговська: Раніше про гендерну рівність говорили, але надто мало, зараз же про це розмовляють постійно вже упродовж 2-х років. Чому так, як ви вважаєте?

Анна Гуцул: Всі ми бачимо що — це вже світова тенденція гендеру жіночого питання і прав у війську, тому наразі ситуація розвивається більш активно.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток