Армійський вісник: Ан-178 і Ан-74 незабаром в ЗСУ, водолази США, МБК "Бердянськ» відновлено

01.11.2020
Армійський вісник: Ан-178 і Ан-74 незабаром в ЗСУ, водолази США, МБК "Бердянськ» відновлено

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у програмі «Армійський вісник».

 

 

 

 

 

 

Британія – Україна: триває співпраця в галузі оборони. Про це повідомляє посольство Великої Британії в Україні.

Представники Королівських військово-повітряних сил провели низку занять Warrior Watcher 2020 з основ планування оборони аеродромів та оцінки ризиків за стандартами НАТО для офіцерів Військово-Морських Сил і Повітряних Сил ЗСУ.

Навчання Warrior Watcher 2020 проводяться у рамках британської інструкторської місії Орбітал та мають на меті підвищити рівень сумісності між підрозділами ЗСУ та Королівських ВПС Великої Британії.

Нагадаємо, з початку своєї роботи в Україні інструктори Орбітал підготували понад 18 тис. військовослужбовців Збройних Сил України. А минулого року Міністр оборони Великої Британії продовжив місію Орбітал до 2023 року.

***

Для Повітряних Сил ЗС України планують закупити Ан-178 та Ан-74. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр України – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

За його словами переговори з ДП «Антонов» на поставку Повітряним Силам цих літаків наразі перебувають на завершальній стадії.

Щодо перспектив закупівлі винищувачів для Повітряних Сил за кордоном, віцепрем’єр-міністр підтвердив, що такі плани дійсно є. Однак ці програми дороговартісні і без ґрунтовного аналізу, без розгляду цього питання урядом та на засіданні РНБО такі рішення прийматись не можуть.

Як відзначив Олег Уруський, закуповуючи техніку, треба аналізувати наперед, які засоби боротьби будуть протидіяти такій техніці. Так, наразі зростає значення безпілотних літальних апаратів, тож підходи до озброєння ЗСУ мають визначатись на самому високому рівні.

В Одесі відбулась плануюча конференція щодо українсько-американських навчань «Сі Бриз — 2021». Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Участь у заході взяли 9 країн. Зазвичай ця конференція відбувається в Неаполі у штабквартирі 6-го флоту, але у зв’язку з коронавірусом її проводили за допомогою відеозв’язку, розповів заступник керівника навчань «Сі Бриз» полковник Олександр Орехов.

"Те, що навчаннями цікавляться нові країни, зокрема Японія, свідчить, що вони набувають популярності. Це важливо для української сторони, оскільки з 1997 року навчання «Сі Бриз» є головним міжнародним заходом підготовки ВМС ЗС України. Вони стали основою підвищення рівня взаємосумісності національного флоту з силами країн-партнерів, удосконалення вишколу та готовності до спільних дій за стандартами НАТО", - зазначив Орехов.

Під час заходу учасники попередньо обговорили час та місце проведення українсько-американських навчань «Сі Бриз — 2021», навчальні цілі та перелік країн, які будуть запрошені до участі, проєкт сценарію та систему управління залучених до них сил.

Чергова плануюча конференція відбудеться в січні 2021 року.

***

Водолази США та України обстежують гідроспоруди в акваторії порту Південний. Про це повідомляє Армія inform.

Захід, що проводиться у межах програми міжнародного військового співробітництва, має на меті попередню оцінку можливих місць проведення ремонтно-будівельних робіт на причалі.

Тимчасовий виконувач обов’язків начальника пошуково-рятувальної служби Командування ВМС ЗС України капітан 2 рангу Леонід Бурлака розповів, що роботи з підводного обстеження гідроспоруд американські фахівці проводять спільно з українськими колегами-водолазами.

Окрім фактичних результатів, спільне виконання завдань дасть змогу військовослужбовцям обох країн також обмінятися практичним досвідом, ознайомитись з технічним обладнанням для підводних робіт, особливостями організації водолазних робіт.

Результатом цієї роботи стане детальний звіт із висновками, що потрібно зробити для реконструкції та посилення причалу № 29, планування подальших ремонтно-відновлювальних робіт.

Малий броньований катер «Бердянськ» відновлено після наслідків російської агресії. Про це повідомляє Укроборонпром.

В ході ремонту, який розпочався у червні 2020 року, відновлено гвинто-стернову систему, донно-бортову арматуру, протектори, систему головного двигуна та інші вузли броньованого катеру. Крім того, фахівці підприємства усунули пошкодження корпусу, які МБАК "Бердянськ" отримав два роки тому під час російської агресії у Керченській протоці.

Відновлений катер успішно пройшов ходові випробування та вже переданий замовнику із випередженням передбаченого договором графіка.

Нагадаємо, у жовтні Миколаївський суднобудівний завод достроково відновив протидиверсійний катер ВМС ЗСУ "Гола Пристань" та успішно завершив виїзні докові роботи з ремонту МБАК "Лубни" у м. Маріуполь. Нещодавно, з метою фінансового оздоровлення, на підприємстві було введено процедуру розпорядження майном згідно з вимогами Кодексу України з процедур банкрутств.

***

Українські військовослужбовці та ветерани долучилися до Марафону морської піхоти США онлайн. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

На підтримку Марафону морської піхоти США Берine Corps Берathon відбувся Ветеранський забіг Virtual MCM 2020.

Участь у напівмарафоні в Києві також взяли військовослужбовці Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, чим засвідчили свою повагу побратимам з рідної країни та США, відданість військовим і спортивним традиціям.

У цей день ветерани з різних країн, які мали брати участь у Марафоні морської піхоти у Вашингтоні, у зв’язку з пандемією коронавірусної хвороби вийшли на дистанції у своїх містах і долучилися до одного з наймасштабніших військово-спортивних заходів онлайн.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток