Армійський вісник: БТР-4Е для морпіхів, нова радіолокаційна станція, комплекс захисту літаків ВТА

13.06.2021
Армійський вісник: БТР-4Е для морпіхів, нова радіолокаційна станція, комплекс захисту літаків ВТА

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

«Завод “Маяк”» розпочав співпрацю зі світовими виробниками зброї. Одним із таких підприємств став відомий виробник стрілецької зброї, артилерійських систем, боєприпасів — болгарський завод «Арсенал». Про це повідомляє Арміяinform.

Співпраця між підприємствами регламентується згідно з протоколом Smart Defense NATO, який визначає профільну взаємодію між учасниками колективної оборони. Відносини між союзниками дозволяють обирати деталі, вироблені в різних державах для використання у зброї, виготовленій відповідно до одних стандартів.

Під час зустрічі, яка відбулася на болгарському підприємстві, проведено технічну інспекцію для гармонізації креслень заводів «Маяк» та «Арсенал» на стволи для кулеметів: КТ-7,62-мм; ПКТ-7,62-мм; КМ-7,62-мм; ПКМ-7,62-мм.

«Маяк» і «Арсенал» планують розробити і почати серійне виробництво мін 160-го калібру. Схожі міни застосовують у радянських мінометах М-160. Нещодавно проведено попередні переговори з представниками болгарського виробника щодо постачання детонаторів, порохів, капсулів і вибухових речовин у межах проєкту «Міномет М-160 і боєприпаси». Фахівці з АТ «Завод “Маяк”» нині готують цей міномет для проведення стрільб міною калібру 160 мм.

***

В рамках міжнародного гуманітарного проєкту «Допомога Схід» із Франції до Краматорська прибули два автопотяги з гуманітарним вантажем медичного призначення вартістю понад 8 мільйонів гривень.

Вантаж призначений для мешканців населених пунктів, наближених до лінії розмежування, та для 8 цивільних і військових закладів охорони здоров’я, розташованих переважно в районі проведення ООС: перинатальні центри та міські клінічні лікарні міст Краматорськ, Мирноград і Торецьк, Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня, Військово-медичні клінічні центри Східного та Північного регіонів.

Цього разу для медичних закладів привезли багатофункціональні ліжка з матрацами, медичні меблі, операційні та пологові столи, операційні лампи, кувези, відкриті реанімаційні системи для немовлят, медичний одяг і медичне приладдя.

Нагадаємо, міжнародну стратегічну гуманітарну ініціативу «Допомога Схід» було започатковано за ініціативою та сприяння генерал-лейтенанта Сергія Наєва у 2018 році, коли він очолив Командування операцією Об’єднаних сил (ООС) на території Донецької та Луганської областей. У 2019 році продовження стратегічної ініціативи «Допомога Схід» схвалив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.

Нова радіолокаційна станція успішно пройшла державні випробування. Про це повідомляє Укроборонпром.

Випробування відбулися за програмою, затвердженою Міністерством оборони України, та тривали майже три місяці. За їхніми результатами станція підтвердила заявлені тактико-технічні характеристики. Комісія рекомендувала прийняти її на озброєння ЗСУ, а також організувати серійне виробництво цієї техніки.

Унікальність 80К6КС1 полягає у побудові передавального пристрою на сучасних твердотільних модулях, використанні технологій цифрових антенних решіток, реалізації на новітній елементній базі спеціальних обчислювачів радіолокаційних сигналів, які працюють за розробленими на підприємстві високоефективними алгоритмами.

Основне призначення нової радіолокаційної станції – виявлення та супровід повітряних об’єктів у зоні огляду, вимірювання їхніх координат і швидкості.

Ця РЛС є продовженням лінійки радарів типу 79К6 і 80К6 та здатна ефективно діяти у складі зенітних ракетних комплексів, які є на озброєнні ЗСУ та низки іноземних армій.

***

Комплекс захисту літаків ВТА від крилатих ракет пройшов держвипробування. Про це повідомляє Defense Express.

Комплекс захисту турбогвинтових літаків ВТА типу Ан-26 від ТОВ «Науково-виробнича фірма “Адрон” пройшов успішні державні випробування в першій половині травня цього року на полігоні «Широкий Лан», що в Миколаївській області.

Цей комплекс призначений для захисту літаків ВТА від керованих ракет з інфрачервоними системами самонаведення. «Актуальність виконання такого завдання не викликає сумнівів. До комплексу захисту входять комбіновані пристрої викиду хибних теплових цілей «Адрос» КУВ 26-50 і станція оптико-електронного подавлення «Адрос» КТ-03У, встановлені у спеціальних контейнерах.

Літак типу Ан-26 може нести чотири таких контейнери, кожен з яких вміщує 80 ХТЦ калібру 26 мм і 40 ХТЦ калібру 50 мм. Нова СОЕП генерує більш потужний, ніж у СОЕП «Адрос» КТ-01АВ, завадовий сигнал та має нові закони його модуляції.

Працюючи в парі, КУВ і СОЕП забезпечують високу ефективність захисту літаків типу Ан-26, що і показали результати проведених державних випробувань.

Днями відбулися додаткові типові випробування БТР-4Е з покращеними характеристиками для подолання водних перешкод. Розробка такої модифікації БТР-4Е обумовлена необхідністю комплектування підрозділів Військово-Морських Сил бронетехнікою для десантування з надводних десантних кораблів. Про це повідомляє Арміяinform.

Специфіка завдань, які виконують морпіхи, внесла деякі конструктивні відмінності від базової моделі БТР-4Е. Так, на бронетранспортері для ВМС ЗСУ зменшено загальну масу машини за рахунок відсутності кріплення протимінного захисту, броньових кришок лобових вікон, протикумулятивних решітчастих екранів та встановлення енергоагрегату.

Складовою частиною корпусу є перекриття моторно-трансмісійного відділення, обладнаного елементами системи герметизації, що виключає потрапляння морської води через отвори системи охолодження. Крім того, система герметизації дозволяє здійснювати подальший рух бронетранспортера без зупинки й обмежень після його виходу з моря на берег.

Ще однією особливістю БТР для морпіхів є хвилевідбивний щиток посиленої конструкції для запобігання потрапляння хвилі, що набігає, на засоби огляду водія. Це покращує його оглядовість.

У машині присутня й система пневмоочищення приладів спостереження і прицілювання, яка забезпечує видалення бризок, що потрапили на них під час пересування водою.

Щоб збільшити водотоннажність бронетранспортера і підвищити запас плавучості, встановлено спеціальні поплавки ззовні корпусу. Повітрозабірну трубу змінено для забезпечення роботи двигуна та виключення її ураження під час ведення вогню з власного озброєння БТР-4Е на плаву.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток