Армійський вісник: Saber Guardian-21, нове житло для моряків, ШВЛ для ЗСУ

30.05.2021
Армійський вісник: Saber Guardian-21, нове житло для моряків, ШВЛ для ЗСУ

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше — щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Харківські військові медики отримали сучасне обладнання. Це два апарати штучної вентиляції легень швейцарського виробництва Hamilton C-6 загальною вартістю понад 4,3 мільйона гривень. Про це повідомляє Армія inform.

Закупили апарати коштом оборонного відомства. Устаткування вже встановлене у відділенні анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії медичного закладу. Кваліфіковані спеціалісти провели курс навчання з медичним персоналом щодо експлуатації цих апаратів.

Полковник медичної служби Валентин Бондаренко наголосив, що в апараті є високопотокова оксигенація, особливо актуальна для пацієнтів з коронавірусною хворобою, які мають великий відсоток ураження легень і потребують інтенсивної терапії.

***

Військовослужбовці 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Збройних Сил України відбули на міжнародні навчання Saber Guardian-21 до Угорщини. Про це інформує пресслужба бригади.

До навчань залучено понад 13 000 військових із країн НАТО, а також країн-партнерів Альянсу. Десантники разом із партнерами проведуть як навчання зі стрільбами, так і навчальні операції з протиповітряної та протиракетної оборони за стандартами та протоколами НАТО.

Такі навчання дають можливість продемонструвати рівень взаємосумісності з підрозділами держав-членів НАТО.

Початок активної фази заплановано на 1 червня. Зараз у військових штабах триває процес планування. Так, керівництво підрозділу десантно-штурмових військ з’ясовує обстановку, відпрацьовує попередні бойові накази та проводить переміщення сил та засобів. Більше про перебіг Saber Guardian-21 в Угорщині читайте тут.

Стартувала підготовка до Міжнародного оборонного інвестиційного форуму України на майданчику Sikorsky Challenge. Про це проінформував віцепрем’єр-міністр України — міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський у Facebook.

До участі у форумі заплановано залучити представників державної влади, профільних державних оборонних підприємств, дипломатичних установ, міжнародних організацій та представництв іноземних країн, установ та асоціацій.

У рамках заходу планується продемонструвати окремі зразки озброєння та військової техніки вітчизняних виробників. А також сучасні рішення та розробки в оборонній галузі, які пропонують наші науковці в інтересах силових структур України та для розвитку оборонно-промислового потенціалу.

***

Державне підприємство «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» передало Збройним Силам України відремонтований бомбардувальник Су-24. Про це інформує пресслужба ДК «Укроборонпром».

Під час виконання робіт було повністю замінено пошкоджені агрегати планера літака. Відремонтований Су-24 пройшов необхідні випробувальні польоти та надійшов до підрозділу Повітряних Сил Збройних Сил України.

Су-24 – всепогодний понадзвуковий фронтовий бомбардувальник зі змінною стрілоподібністю крила. Основний літак бомбардувальної авіації Повітряних Сил Збройних Сил України.

Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» спеціалізується на капітальному та середньому ремонті різних типів літаків і двигунів, а також корабельних газотурбінних установок і комплектувальних виробів.

В окремій бригаді морської піхоти імені контр-адмірала М.Остроградського ввели в експлуатацію матроську двоповерхову казарму поліпшеного типу на 280 осіб. Про це інформує пресслужба бригади.

У гуртожитку облаштовано 47 спальних приміщень – в кожному по шість ліжок. Усі кімнати оснащені необхідними меблями. Для комфортного проживання контрактників у казармі є душові та кімнати для вмивання.

Також обладнано їдальню, пральню, кімнату для прасування, які оснащені всіма необхідними побутовими приладами. Сама будівля має централізовану систему пожежної безпеки.

Нагадаємо, наприкінці жовтня минулого року в частині ввели в експлуатацію казарму поліпшеного типу для сержантів-контрактників. Двоповерховий гуртожиток розрахований на 125 місць.

***

Вітчизняні приватні компанії продемонстрували військовим роботизовані платформи власного виробництва. Про це повідомляє Арміяinform.

На одному з військових полігонів вітчизняні приватні компанії КБ «Роботікс» (м. Київ), «Інфоком Лтд» (м. Запоріжжя) та Львівська приватна компанія «Roboneers» представили роботизовані платформи власного виробництва. Координував спільну роботу військових та виробників командувач Десантно-штурмових військ Збройних Сил України генерал-лейтенант Євгеній Мойсюк. Мета заходу – перевірити задекларовані виробниками можливості роботизованих платформ та БПЛА, розроблених українськими конструкторами.

Бойові здатності роботизованих платформ дозволяють використовувати їх для штурму об’єктів та позицій противника, розвідки, зокрема інженерної, а також для знищення цілей, патрулювання та охорони блок-постів, військових складів, аеродромів, місць базування техніки та інших важливих об’єктів. Крім того, їх застосовують для логістики, медичної евакуації та інших завдань якщо не в тилу противника, то в міжпозиційному просторі.

Створення і впровадження наземних роботизованих комплексів у Збройних Силах України є однією з важливих передумов підвищення ефективності застосування військ, зміни форм і способів ведення бойових дій.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток