Армійський вісник: Школа причіпної артилерії, намет для розвідників, патронний завод в Україні

Армійський вісник: Школа причіпної артилерії, намет для розвідників, патронний завод в Україні

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 


 

В окремій мотопіхотній Маріупольській бригаді за участю британських інструкторів розпочалися міжнародні короткострокові курси підготовки командирів взводів за програмою навчання ORBITAL. Про це повідомляє Арміяinform.

Головна мета теоретичних занять – пояснення механізму використання лідерських якостей, а також ознайомлення з методикою управління на всіх рівнях командування взводами.

Під час тактичної, методичної та процедурної підготовки на рівні взводу британські інструктори викладатимуть прийняті у Великій Британії процеси планування та організації забезпечення підрозділу. Військовослужбовці у всіх подробицях дізнаються про порядок дій при ухваленні рішень, плануванні та створенні наказів під час розробки тактик та процедур на рівні взводу.

Слухачі оцінюватимуться з усіх тем під час проходження навчань, а надалі зможуть використовувати набуті навички у виконанні своїх обов’язків.

***

Міжнародна волонтерська організація Blue Yelow Ukraine передала одній із військових частин ГУР МО України намет з комбінованим тентом. Про це повідомляє пресслужба Головного управління розвідки Міноборони України.

Це не перша гуманітарна допомога, яку литовські друзі передали на безоплатній основі. За роки війни волонтерська організація Blue Yelow Ukraine надала допомогу підрозділам Збройних Сил України та цивільному населенню сходу України вже на понад 1 млн доларів США.

«Укроборонпром» та ДАХК «Артем» підписали угоду з канадськими партнерами щодо виробництва боєприпасів до стрілецької зброї за участю компаній GL Munitions Inc. та Waterbury-Farrel. Про це у Facebook повідомляє пресслужба «Укроборонпрому».

Угода передбачає невідкладний початок спільної роботи над техніко-економічним обґрунтуванням будівництва патронного заводу в Україні.

Зазначається, що цей надважливий проєкт покликаний розв’язати одну із головних проблем української оборонної промисловості – відсутність повноцінного патронного заводу.

Нагадаємо, 2014-го Україна втратила контроль над Луганським патронним заводом, який ще на початку агресії РФ проти нашої держави залишився на тимчасово окупованій території.

Перед підписанням угоди було укладено меморандум з Агенцією уряду Канади щодо порозуміння та співробітництва у оборонно-промисловій сфері, аерокосмічної діяльності та виробництва боєприпасів.

***

На Львівщині відкрили Школу причіпної артилерії. Вона увійшла до складу навчального артилерійського полку 184-го Навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

За словами начальника школи підполковника Євгена Кравченка, сюди приїжджатимуть штатні розрахунки з різних частин Сухопутних військ, аби здобути перший кваліфікаційний рівень. Артилеристи вивчатимуть системи Д-20, Д-30, 2А65 та 2А36. Термін навчання фахівців становитиме 30 днів.

Планові заняття у школі розпочнуться цього місяця. Спроможності навчального закладу – близько 100 фахівців за заїзд.

Наразі в навчальному артилерійському полку, окрім Школи причіпної артилерії, діють Школа мінометників і Школа протитанкової артилерії. Є плани на перспективу відкрити ще дві школи: підготовки фахівців реактивної та самохідної артилерії.

На замовлення Міністерства оборони України тривають державні випробування 30-мм гранатометних пострілів ВОГ-17В та ВОГ-17ІН для автоматичного гранатомета типу АГС-17 українського виробництва. Про це інформує Міністерство оборони України.

Як повідомив Міністр оборони України Андрій Таран, за їх результатами уже цього, 2021 року, буде прийнято рішення щодо прийняття на озброєння та подальше серійне виробництво цих пострілів на базі українських підприємств.

Очікується, що виробництво 30-мм пострілів ВОГ-17В та ВОГ-17ІН для автоматичного гранатомета типу АГС-17 відбуватиметься з комплектуючих вітчизняного виробництва та окремих матеріалів виробництва хімічної промисловості однієї з держав-членів НАТО.