Зараз в ефірі:

Армійський вісник 2-8 грудня

08.12.2019
Армійський вісник 2-8 грудня

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску.

 

 

 

 

 

 

***
Фінансування сектору безпеки та оборони зросте на 33 цілих і 8 десятих мільярда  гривень у порівнянні з поточним роком, і становитиме 5 з половиною відсотків від ВВП. Збільшення видатків на оборону України для Глави держави є пріоритетом, — наголосив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов. 

***
Збройні сили України в десятці найпотужніших армій Європи. У світовому ж рейтингу — на 29 місці. Індекс сили визначив проєкт Глобал Фаєпавер. Українська армія не тільки взялася за переозброєння війська, а й за оснащення та екіпірування за стандартами НАТО. Солдати та командири загартовані війною. За роки незалежності військо цілеспрямовано послаблювали на користь Росії. І лише з початку війни у 2014 році розпочалася доба відродження.

***
60 тисяч військовослужбовців Збройних Сил України мають можливість харчуватися краще. Продовольче забезпечення за новою системою діє у 73-х військових частинах. За планами Міноборони, до кінця  року перевести на нову систему ще близько 50 тисяч осіб. Гальмує перехід позов підприємця Алли Богдан. Жінка доводить, що у новій системі радянські норми і застаріле обладнання. 

***
Вперше за 20 років українські бомбардувальники тренувалися у дозаправленні винищувачів у повітрі. Літак із авіапальним успішно стикувався із Су-24М. Під час бойових дій дозаправлення в повітрі дає змогу виконувати завдання зі збільшеним радіусом дій.  Надалі такі елементи бойового вишколу відбуватимуться планово у всіх бригадах Повітряних Сил.

***
У Львові на території військової частини Десантно-штурмових військ введено в експлуатацію двоповерховий гуртожиток для військових-контрактників. До кінця року планують здати ще один. Таким чином, невдовзі близько трьох сотень десантників мешкатимуть у комфортних умовах.

***
Харківський бронетанковий завод продемонстрував точність роботи стабілізатора 125-міліметрової гармати танка Т-80Бе-Ве. Розробники поставили на гармату келих із коньяком. Під час руху бойової машини напій не розлився. Відео челенджу, харківські конструктори військової техніки поділилися з колегами львівського бронетанкового заводу. 

***
На сайті Міноборони з’явилася інтерактивна карта забруднених мінами територій. Її координацією між всіма відомствами займається Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України. Основною метою створення карти є підвищення рівня обізнаності населення про наявні ризики, пов'язані із мінами і вибухонебезпечними пережитками війни.

***
Львівський бронетанковий завод достроково відремонтував чергову партію танків Т-72 для української армії. Можливості підприємства дозволяють не лише відновлювати військову техніку, а й виробляти нову. Зокрема, бронеавтомобілі "Дозор-Б", броньовані пожежні та інженерні машини. У 2016 році завод поповнив військо десятьма Дозорами. 

***
Статус учасника бойових дій отримають близько трьох тисяч бійців добровольчих формувань. Норми закону поширяться на формування, що не увійшли в офіційні структури, яких нині — три: "Добровольчий український корпус", "Українська добровольча армія" і батальйон "ОУН". Для отримання статусу учасника бойових дій добровольцю необхідно буде подати три свідоцтва від бійців, які вже мають такий статус. 

***
Виданню Нью-Йорк Таймс вдалося довести причетність Росії до знищення табору біженців у Сирії. У серпні 2019 року російська авіація атакувала місце для переміщених осіб у районі сирійського міста Хасс. Внаслідок бомбардування загинули 19 цивільних осіб. 

***
В Єгипті розбився куплений у РФ винищувач МіГ-29. Технічна помилка виникла під час планового навчального польоту. Це вже другий російський МіГ, що зазнав тут катастрофи, із 46 доправлених із федерації у межах комерційного контракту від 2016 року. 

***
Індія провела успішне випробування балістичної ракети Агні три, що здатна нести ядерний заряд. Дальність польоту ракети 3 тисячі кілометрів. Пуск здійснювали з мобільної установки. Відтепер ядерний арсенал Індії  на рівні  Росії, США, Китаю.

***
15 російських шпигунів з 2014 до 2018 року використовували департамент Верхня Савойя у французьких Альпах як перевантажну базу. Серед них учасники отруєння Сергія Скрипаля. Видання Ле-монде стверджує, що агенти ГРУ РФ приїжджали з військової частини 29-155, в якій служать фахівці з убивств, саботажу і управління "мертвими поштовими скриньками".

***
Спікер Держдуми Росії В’ячеслав Володін розповсюджував фейк, начебто до РФ звернулось Національне зібрання Угорщини з пропозицією спільно захищати права національних меншин в Україні. Насправді Державні збори Угорщини не ухвалювали таких заяв. У МЗС України спростували неправдиву інформацію. Також пропагандисти РФ активно розповсюджують чутки про повернення Російської Федерації в клуб розвинених країн ДЖЕЙ СІМ. Це також фейк. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток