Зараз в ефірі:

Армійський вісник 27 січня-2 лютого

02.02.2020
Армійський вісник 27 січня-2 лютого

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску.

 

 

 

 

 

 


Керівництво Укроборонпрому взяло участь у зустрічі для посилення українсько-турецької співпраці з оборонних питань. Під час заходу було напрацьовано подальші кроки для посилення співпраці та партнерства країн в оборонно-промисловій сфері. За результатами роботи підписано Протокол засідання Комісії. Нагадаю, у серпні 2019 року було укладено Угоду щодо створення спільного підприємства у сфері високоточної зброї та аерокосмічних технологій.

Морська охорона отримала від США спорядження на 29 млн. Серед них засоби, які зможуть зберегти життя та здоров’я морських прикордонників у випадку аварійної чи іншої нештатної ситуації: бронежилети з позитивною плавучістю та спеціальні костюми від гіпотермії, а також саморятівники ізолюючого типу OCENCO M-20.2 (забезпечують до 15 хвилин захист органів дихання під час евакуації з задимленого приміщення). Також серед отриманого: наручні GPS-навігатори, портативні газоаналізатори, різноманітні прилади для освітлення та огляду суден.

AK-20: ультрасучасний автомат Калашникова від американців. Ствольна коробка залишиться без змін, і буде доступна як штампована, так і фрезерована версія. Ствол — хромований, вільно вивішений, як і сучасна ствольна накладка, газ-блок – регульований, тому AK-20 повинен добре працювати з глушниками. Карабін Arsenal AK-20 буде представлений у декількох конфігураціях, включаючи модель з фіксованим прикладом.

В Українському науково-дослідному інституті протезування в Харкові для військовослужбовців, які втратили кінцівки, виготовляють високотехнологічні міоелектричні протези. Датчики протезу реагують на напруження м’язів, електричний сигнал, який виникає, реєструється, посилюється мікропроцесором і передається на виконавчий механізм. Кисть високофункціональна — може змінювати захвати внаслідок переміщень. Вартість такого протезу становить біля мільйона гривень.

У полон потрапив "розвідник ДНР". У затриманого 1991 року народження було вилучено військовий квиток так званої ДНР, що свідчить про його належність до збройних формувань, які входять до складу російсько-окупаційних військ. Українські військовослужбовці надали затриманому окупанту, який дістав чисельні мінно-вибухові поранення, необхідну медичну допомогу та доправили до військового шпиталю. Він перебуває під наглядом лікарів та надає свідчення про злочинні дії російської окупаційної адміністрації.

В Україні розробили модернізацію прицілу ТКН-3ЕТ. Він призначений для огляду, виявлення, розпізнавання об’єктів та прицілювання як у день, так і в темний час доби. Також він забезпечує пошук наземних та зенітних цілей, і в подальшому здійснює наведення на них озброєння зі складу кулеметного, гарматно-кулеметного озброєння при стрільбі з місця та під час руху об’єкта.

В Україні вперше розпочались курси з кіберзахисту для офіцерів-зв’язківців. Офіцери, які пройдуть курс, набудуть навичок кіберзахисту і  спроможностей з ефективного реагування на сучасні кіберінциденти та виклики. Курс має донести до слухачів результати досліджень та досвід європейських організацій, таких як SANS, MITRE, NIST, у забезпеченні кібербезпеки на об’єктах критичної інфраструктури держави, зміцненні у військах єдиного розуміння принципів побудови системи кібербезпеки і основ кіберзахисту.

Український уряд спільно з НАТО проведе тренінг для службовців 52 державних інституцій України. У навчальному курсі будуть брати участь державні службовці, до посадових обов’язків яких входять питання євроатлантичної інтеграції України. Такі курси дозволять поступово сформувати сучасну управлінську структуру, зокрема у секторі безпеки та оборони України. Навчання відбуватиметься у межах проекту «Champions 100», який організовується Програмою Україна-НАТО з професійного розвитку цивільного персоналу сектору безпеки і оборони України спільно з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції. 

Латвія змінює патерн камуфляжу уніформи. Новий патерн призначений для військовослужбовців Збройних Сил Латвії, а також місцевої територіальної оборони. Малюнок “ломаний” замінить “піксельний”, що зараз використовується військовими формуваннями Латвії. Розроблено та впроваджено новий патерн камуфляжу у Литві через те, що більшість завдань, які виконує литовська армія, наприклад міжнародні операції чи застосування у місті, розроблялися для лісу. Також, окрім патерну, у Литві змінили матеріал виготовлення.

Рівненський військовий госпіталь отримав сучасну діагностичну апаратуру — ендоскопічну діагностичну стійку та астроскоп. За допомогою ендоскопічної стійки тепер можна виконувати діагностику шлунково-кишкового тракту, здійснювати хірургічні мікровтручання, ранню діагностику пухлин та інших патологій. Артроскоп дозволить робити операції та діагностичні маніпуляції на суглобах. На черзі —  запуск сучасного комп’ютерного томографа. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток