Армійський вісник 3 січня

Армійський вісник 3 січня

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за 3 січня.

 

 

 

 

 

 

 

***

81-а окрема аеромобільна бригада Десантно-штурмових військ Збройних Сил України отримала партію броньованих автомобілів Козак-2 виробництва НВО Практика. Інформація про кількість переданої техніки не розголошується. З відкритих джерел відомо, що станом на кінець серпня 2019 року в силових структурах України знаходилось 240 таких машин.

***

Очільник оборонного відомства повідомив, що підзвітність і прозорість для Міноборони у складі уряду — не порожні слова. Про це міністр написав у своєму телеграм-каналі. У дописі можна ознайомитися з Програмою діяльності Кабінету Міністрів України та найближчими планами відомства. Зокрема з пріоритетами розвитку, серед яких — упровадження стандартів НАТО, безпека у Чорноморському регіоні, реформа закупівель та інші.

***

Понад 600 військових 169-го навчального центру, які потребували поліпшення житлових умов, отримали кімнати у нових гуртожитках. На поверхах є побутові кімнати обладнані пральними машинами та кухнями із сучасною технікою.

***

У 2020-му українське військо отримає тренажери ЗРК Бук, С-300 і танків Т-80. Використання тренажерів і засобів імітаційного моделювання, що дає можливість відпрацьовувати реалістичніші сценарії бойових дій з урахуванням ризикованих маневрів таких як нічні стрільби, водіння, польоти на гранично низьких висотах. За планами Міноборони у 2020 році укомплектованість Збройних Сил України навчальними тренажерами зросте до 60 %.

***

З 31 травня по 5 червня, у Німеччині, на полігоні Командування підготовки 7-ї армії США, пройдуть міжнародні танкові змагання Сильна Європа 2020. Вони проводяться з 2016 року. Організаторами виступають Командування Збройних Сил США в Європі та Командування Сухопутних військ Збройних Сил Німеччини. У 2017 році у Strong Europe Tank Challenge дебютувала українська команда на танках Т-64БВ.

***

2020-го Україна й НАТО спільно проведуть масштабні навчання за сценарієм, пов’язаним із гібридними загрозами у Чорноморському регіоні. Це ще один практичний приклад підтримки НАТО, погодженої міністрами закордонних справ країн-членів Альянсу.

***

В Естонії припинило діяльність Російське інформагентство Sputnik. Проти керівництва медіа були введені персональні санкції Євросоюзу. Естонські правоохоронці надіслали пропагандистам агенції попередження, що вони можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності. Відтак 35 чоловік звільнилися.

***

Росія хоче збільшити кількість льотних навчань над анексованим Кримом. Вертолітники відпрацюють доставлення боєприпасів і різних вантажів у важкодоступні гірські райони, супровід колон, висадку повітряного десанту, вогневу підтримку дій штурмових загонів і військ на землі. Згідно з інформацією відомства, у 2020 році з екіпажами вертольотів планується. провести більше ніж 40 навчань різного масштабу в анексованому Криму і на півдні Росії.

***

Польща очолила Командування Силами НАТО дуже високої готовності. Мова йде про війська швидкого реагування, які створили з початком російської агресії проти України у 2014-му. Підрозділи налічують близько шести тисяч військових. За стратегією Альянсу вони здатні за 48 годин потрапити до будь-якого місця, де виникне необхідність у їх присутності.

***

США у ході авіаудару по аеропорту Багдада вбили генерал-майора Ірану Кассема Сулеймані, керівника елітних сил Кудс та очільника поширення військового впливу країни на Близькому Сході. США звинувачують Іран в організації нападу на дипмісію в Багдаді. Офіційний Тегеран заперечив свою роль у штурмі посольства.