Армійський вісник: батальйонно-тактичні навчання, випуск спеціалістів ПТРК Стугна та Корсар, оновлення танків Т-64

Армійський вісник: батальйонно-тактичні навчання, випуск спеціалістів ПТРК Стугна та Корсар, оновлення танків Т-64

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

На одному із загальновійськових полігонів окрема механізована бригада імені князя Романа Великого відпрацювала практичну складову — провела батальйонно-тактичні навчання із бойовою стрільбою.

Про це повідомляє АрміяІнформ. 

Темою навчань стала «Підготовка оборонного бою батальйонної тактичної групи на загрозливому напрямку. Управління підпорядкованими підрозділами під час виконання бойових завдань з виникненням кризової ситуації у визначеному операційному районі».

До навчання залучили механізований батальйон з танками, артилерійськими, протитанковими та зенітними підрозділами бригади.

Використовувались протитанкові засоби Джавелін, NLAW, М-141М1, надані країнами-партнерами.

Вищезазначені зразки озброєння дозволяють змінити тактику дій та форми й способи застосування підрозділів Збройних Сил України та створити нові елементи бойового порядку. А під час ведення бою застосовувати асиметричні дії, що дозволять раптово та послідовно знищувати противника як на маршрутах його висування, так і на рубежах розгортання.

***

Військовослужбовці Десантно-штурмових військ Збройних Сил України успішно завершили базовий курс бойової підготовки BASIC FIELD COMBAT COURSE COMMANDO COURSE, який протягом кількох тижнів проходив у Чеській Республіці.

Про це повідомляє пресслужба Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ.

Основна мета курсу — це базова підготовка десантників за стандартами країн-НАТО до участі у веденні аеромобільних та розвідувальних дій, патрулювання місцевості, організації зв’язку, взаємодії під час бою, а також застосування сучасних зразків зброї, яка стоїть на озброєнні провідних армій країн світу.

Відзначимо, що даний курс є досить важливим та престижним для українських військовослужбовців. Адже отримані знання та навички будуть сприяти в подальшій підготовці та безпосередньо під час виконання завдань за призначенням.

***

На базі Школи протитанкової артилерії 184-го навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбувся черговий випуск фахівців протитанкових ракетних комплексів «Стугна» і «Корсар».

Про це повідомляє АрміяІнформ.

Цього разу понад 30 військовослужбовців із різних бойових бригад Збройних Сил України підтвердили свій високий фаховий рівень, удосконалили навички застосування штатного озброєння та пройшли факультативний курс навчання з використання сучасного іноземного озброєння, а саме протитанкових ракетних комплексів «Джавелін» та NLAW.

Навчання тривало протягом 30 днів. Заняття відбувались як у навчальних класах, так і на полігоні. Широко використовували при цьому комплексні тренажери. Окрім вправності у стрільбі, значну увагу в навчанні цих фахівців було приділено інженерній підготовці, маскуванню, скритому переміщенню і тактиці дій.

***

Військовослужбовці окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького успішно виконали навчально-бойові стрільби з озброєння бойової машини піхоти БМП-2.

Про це повідомляється на сайті Збройних Сил України.

Під час інтенсивної бойової підготовки, яка нині триває в ЗСУ, основні бойові підрозділи окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького під час планових занять із вогневої підготовки відпрацювали нормативи зі штатного озброєння бронетехніки, зокрема стрільбу з місця по нерухомих цілях та стрільбу з ходу.

Подібні заняття проводяться регулярно з метою вдосконалення професійних навичок воїнів-піхотинців.
Важливим елементом тренувань стало те, що під час виконання вогневого завдання навідники-оператори мінялися місцями з командирами БМП-2.

***
Харківський бронетанковий завод завантажений на цей рік численними замовленнями від Міноборони України й виконує роботи з постачання чотирьох модифікацій танків.

Про це повідомляє Defense Express.

Зокрема, директор держпідприємства Герман Сметанін повідомив, що перша партія оновлених танків Т-64, яку збираються відвантажити Збройним силам України, майже готова.

— У роботі є чотири модифікації зразків. Усі вони 2022 року, оскільки в наших військовослужбовців є деякі пропозиції та досвід. Ми кожного року покращуємо свою техніку. Тому в цьому році техніка буде з покращеннями, відповідно до зразків минулого року, — повідомив директор підприємства.

Загальна кількість замовлених танків та їх назви не уточнюються, але керівництво держпідприємства повідомило, що бронетанковий завод наразі передає замовнику по чотири одиниці техніки щомісяця. Це стосується як відремонтованих танків Т-64 та Т-80, так і нових модернізованих Т-64БМ2.