Армійський вісник: безпілотний літак Loyal Wingman, самоскиди Mack Defense, відхилення законопроєктів про зброю

07.03.2021
Армійський вісник: безпілотний літак Loyal Wingman, самоскиди Mack Defense, відхилення законопроєктів про зброю

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Безекіпажний ведений літак Loyal Wingman, що розробляється компанією Boeing Australia спільно з Королівськими ВПС Австралії, успішно здійснив перший політ.

Випробувальний політ Loyal Wingman виконав під управлінням наземної станції заздалегідь визначеним маршрутом, під час якого літак змінював швидкість та висоту польоту.

Безпілотний літальний апарат, що використовує елементи штучного інтелекту, став першим військовим літаком, який був сконструйований і виготовлений в Австралії за понад 50 років.

11-метровий безпілотний літак з дальністю польоту понад 3700 км призначений для супроводження бойових літаків F/A-18E/F та F/A-18G Super Hornet, що зараз експлуатуються ВПС Австралії. Раніше повідомлялось, що один пілотований літак зможе одночасно керувати 16 безпілотними веденими літаками.

***

Румунія отримала зі США перші реактивні системи залпового вогню HIMARS M142. Перша партія РСЗВ надійшла наприкінці лютого через чорноморський порт Констанца.

Озброєння отримав 81-й оперативно-тактичний ракетний батальйон «Майор Георге Чону» у місті Фочані.

***

Сухопутні війська США замовили 99 важких неброньованих самоскидів Mack Defense M917A3 в рамках раніше оголошеного контракту з Mack Defense вартістю 296,4 мільйона доларів.

M917A3 HDT створений на базі цивільної моделі Mack Granite, однієї з найбільш продаваних вантажівок в Північній Америці. Військова версія оснащена посиленими задніми мостами, повним приводом, збільшеним кліренсом та іншими функціями.

Поставки Mack Defense M917A3 HDT почнуться в травні 2021 року. Машини надходитимуть до регулярної та резервної компоненти Армії США.

***

Верховна Рада України відхилила законопроєкт № 4335 «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї» та альтернативний йому проєкт № 4335-1.

Обидва законопроєкти не набрали достатньо голосів не лише для прийняття за основу, а й для направлення на доопрацювання. Відповідно обидва проєкти вважаються відхиленими.

Відповідно облік зброї в Україні й надалі регулюватимуть накази Міністерства внутрішніх справ.

***

Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна та Голова Представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Ан Нгуєн підписали угоду, яка передбачає започаткування проєкту міжнародної технічної допомоги «Соціально-економічна підтримка реінтеграції ветеранів конфлікту на сході України та членів їхніх сімей». Підтримку та фінансування ініціативи надаватиме Європейський Союз.

Програма допомоги орієнтована на ветеранів АТО/ООС, населення, що постраждало внаслідок війни на Донбасі та на ветеранські хаби, що будуть визначені у процесі реалізації проєкту. Серед очікуваних результатів започаткованого проєкту поглиблення професійних навичок ветеранів, необхідних для працевлаштування та започаткування власної справи, створення у громадах мережі підтримки успішної реінтеграції ветеранів, покращення можливостей постачальників послуг у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

Кінцевим терміном виконання проєкту визначено травень 2022 року; загальний бюджет програми становитиме 2 мільйони євро, повідомляє Урядовий портал.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток