Армійський вісник: Біла книга СЗР, військові навчання 2021, емблема 38-го зенітного ракетного полку

31.01.2021
Армійський вісник: Біла книга СЗР, військові навчання 2021, емблема 38-го зенітного ракетного полку

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень — у програмі Армійський вісник.

 

 

 

 

 

 

Служба зовнішньої розвідки України вперше підготувала інформаційний бюлетень «Біла книга», який оприлюднила у своє професійне свято 24 січня.

У виданні зазначається, що основним джерелом загроз європейській безпеці та національній безпеці України є і упродовж найближчих років залишатиметься обраний керівництвом Росії курс на закріплення за нею статусу глобального гравця та визнання так званих «російських інтересів».

*** 
У тих військових частинах, де донедавна харчувалися за аутсорсингом, нині закуповуватимуть дві послуги: з доправлення продуктів за каталогом та приготування солдатського меню.

Наприкінці минулого року міністр оборони підписав наказ № 490 від 24 грудня 2020 року, яким затвердив Інструкцію з організації харчування особового складу ЗС України з застосуванням Каталогу продуктів під час закупівлі послуг щодо забезпечення харчуванням.

*** 
Верховна Рада України схвалила рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2021 році для участі в багатонаціональних навчаннях.

За відповідний законопроєкт проголосували 325 народних депутатів.

Зокрема, на території України у 2021 році пройдуть багатонаціональні навчання з підготовки підрозділів збройних сил, українсько-американські навчання «Репід Трайдент-2021», українсько-британське навчання «Козак Мейс-2021», українсько-американське навчання «Сі Бриз-2021», українсько-румунські навчання «Ріверайн-2021», українсько-британське навчання «Воріер Вотчер-2021», українсько-польські навчання «Три Мечі-2021» та «Сільвер Сейбер-2021».

*** 
У 2021 році на строкову військову службу планують призвати на 2000 осіб більше, ніж торік. Загалом служити в ЗСУ, Нацгвардію, ДПСУ і ДССТ піде близько 32 тисяч осіб.

Торік було призвано 30 030 осіб: навесні 16 460, восени 13 570 призовників.

*** 
Українські танкісти завершують підготовку до змагань Strong Europe Tank Challenge 2021, що відбудуться з 1 по 12 березня у навчальному центрі Командування підготовки 7-ї армії США.

Від України у змаганнях братиме участь взвод 17-ї окремої танкової Криворізької бригади імені Костянтина Пестушка, що є найкращим у Збройних Силах України.

Підготовка танкістів почалась восени минулого року на базі Школи танкістів навчального центру «Десна» та на одному з полігонів Сухопутних військ. Протягом другого етапу, який розпочався 23 листопада, танкісти пройшли інтенсивний курс мовної підготовки у Львові. Третім етапом передбачено приймання техніки від ДП «Завод ім. Малишева» та її підготовка до змагань.

*** 
Головнокомандувач Збройних Сил України затвердив нарукавну емблему 38-го зенітного ракетного полку оперативного командування «Південь» Сухопутних військ.

Нарукавний знак до парадного, парадно-вихідного та повсякденного однострою має вигляд геральдичного щита, який поділяється по вертикалі на червоно-зелені кольори, притаманні військам протиповітряної оборони Сухопутних військ. По центру на щиті зображено малюнок оси, вид зверху, з розправленими крилами і жалом, вона символізує основний вид озброєння військової частини. Щит оздоблено червоним кантом.

Нарукавний знак до польового однострою для носіння під час навчань, тренувань та інших заходів підготовки військ виконано у приглушених кольорах у вигляді геральдичного щита в оливкових тонах. На щиті зображено осу, вид зверху, з розправленими крилами і жалом. Також щит оздоблено оливковим кантом.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток