Армійський вісник: Black Hawk для Філіппін, навчально-бойовий літак для Іспанії, пускові установки M903

Армійський вісник: Black Hawk для Філіппін, навчально-бойовий літак для Іспанії, пускові установки M903

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Український транспортний літак Ан-124 «Руслан» привіз останні з 16 замовлених Sikorsky S-70i Black Hawk до Філіппін.

Про це пише MaxDefense Philippines.

Повітряним судном авіакомпанії «Авіалінії Антонова» доправлено 5 гелікоптерів польського виробництва.

 Повітряні сили Філіппін отримали 16 вертольотів Black Hawk у рамках проєкту з придбання нових багатоцільових гелікоптерів.

Після локальних перевірок та випробувань, які можуть тривати кілька тижнів, повітряні судна будуть залучені до 205-го тактичного гелікоптерного крила.
Sikorsky S-70i — експортна модифікація Sikorsky UH-60, яка виготовляється у Польщі на заводі Sikorsky PZL-Mielec.

*** 
Відповідно до програми, яку розробили фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, було продемонстровано зразки броньованої техніки зі встановленими бойовими модулями турецької оборонної компанії Aselsan.

Зокрема, бойова броньована колісна машина «Козак-2М1» має бойовий модуль SARP Dual, до складу якого входить кулемет 12,7 НСВТ спарений з кулеметом 7,62 мм ПКТ. А на перспективний зразок БТР «Хорунжий» був встановлений бойовий модуль SARP KPVT з кулеметом 14,5 мм КПВТ.

З-поміж іншого, випробувальна бригада інституту попередньо оцінила точність стрільби по типових цілях з бойових модулів шляхом проведення практичних стрільб.

Оброблені результати ляжуть у звіт щодо проведення демонстраційного показу.

*** 
Компанія Antonov Logistics SALIS отримала п'ятирічний контракт  від НАТО на перевезення. Літаки повітряного флоту ДП «Антонов» здійснюватимуть стратегічні авіаперевезення в інтересах країн НАТО та ЄС за програмою Міжнародне вирішення стратегічних повітряних перевезень.

Про це повідомляє пресслужба ДП «Антонов.

Підписанню документа передували конструктивні перемовини, зокрема, під час зустрічі Генерального директора ДП «Антонов» Сергія Бичкова, заступника генерального директора ДП «Антонов» Михайла Харченка, керівництва Antonov Logistics SALIS та представників країн НАТО та ЄС — учасниць програми SALIS, а також Агенції НАТО з підтримки та постачання на саміті в м. Прага 29 та 30 вересня 2021 року.

*** 
Корпорація Airbus на замовлення Міноборони Іспанії розробляє навчально-бойовий літак, проєкт має назву Advanced Fighter Jet Trainer.

Пише портал Defense News.

Якщо оборонне відомство Іспанії схвалить проєкт, буквально за чотири роки новий навчально-бойовий літак має стати у стрій національних ВПС.

ВПС Іспанії хочуть купити мінімум 20 нових винищувачів Eurofighter Typhoon, і також – "ціляться" на купівлю винищувачів F-35. Для підготовки пілотів для літаків п’ятого покоління потрібна відповідного рівня "літаюча парта", і це – ще одна причина, чому Міноборони Іспанії хоче форсувати розробку та виробництво нового навчально-бойового літака для своїх потреб.

*** 
У Польщі виготовили пускову та транспортну машину для системи протиповітряної оборони Wisła.

Про це інформує Мілітарний.

Польська машинобудівна компанія Huta Stalowa Wola SA виготовила та поставила американській компанії Raytheon у жовтні 2021 року, дві комплектні пускові установки, які входять до складу систем протиповітряної оборони за польською програмою Wisła.

Huta Stalowa Wola побудує загалом 16 пускових установок M903, якими будуть оснащенні дві батареї системи Wisła. Збройні сили Польщі, за цією програмою, отримають перші зенітні ракетні комплекси Patriot до кінця 2022 року.

Комплекси мають бути виконані у конфігурації PAC-3 + з інтегрованою системою бойового управління ППО і ПРО.