Зараз в ефірі:

Армійський вісник: БПЛА Лелека, ракетний комплекс Нептун, навчання Dynamic Front-2021

16.05.2021
Армійський вісник: БПЛА Лелека, ракетний комплекс Нептун, навчання Dynamic Front-2021

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше  щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

На озброєння Збройних Сил України прийнято безпілотний розвідувальний літаючий апарат «Лелека 100». Про це повідомляє Міністерство оборони України.

За словами Міністра оборони України Андрія Тарана, Лелека — уже відомий та перевірений у бойових умовах безпілотник. Комплекс перебував в експлуатації українського війська із 2016 року, неодноразово застосовувався в районі проведення операції Об’єднаних сил та зарекомендував себе позитивно.

Лелека — це «очі» і «вуха» на полі бою для вирішення завдань з аеророзвідки, картографування місцевості. Він може патрулювати, передавати оперативну інформацію та отримувати точні географічні координати у режимі реального часу. Цей БПЛА допомагає артилерії влучно вражати цілі уже з другого пострілу.

На озброєння прийняли зразок, який вже проходив випробування не лише на полігонах, але й у реальних бойових умовах.

Апарат стійкий до погодних умов і може виконувати завдання в умовах підвищеної хмарності та дощу, у будь-який час доби. Комплекс також може застосовуватися в умовах складної радіоефірної обстановки при застосуванні противником радіозавад та блокування систем супутникової навігації.

***

До кінця поточного року ВМС планують отримати перший дивізіонний комплект протикорабельного ракетного комплексу Нептун.

Про це повідомляє Армія інформ.

Наразі наявним бойовим комплектом Військово-Морські Сили спроможні успішно протидіяти висадці противника на морське узбережжя України. Про це сказав Командувач ВМС Збройних Сил України контрадмірал Олексій Неїжпапа під час Всеукраїнського форуму Україна 30. Безпека країни. За його словами, до оборони українського узбережжя можуть бути залучені підрозділи морської піхоти, берегової артилерії, комплект надводних сил прибережної дії та наявний склад морської авіації.

У 2020 році на озброєння ЗС України прийнято береговий протикорабельний ракетний комплекс Нептун, розпочато підготовку особового складу на навчальному зразку. До кінця поточного року ВМС планують отримати перший дивізіонний комплект «Нептуна» та набути на ньому бойових спроможностей.

Надалі, до кінця 2025 року, планується створення ще двох дивізіонів, що завершить формування берегових ракетно-артилерійських військ Військово-Морських Сил. Це повинно стати чинником стримування можливої агресії проти України з морського напрямку як на Чорному, так і на Азовському морі.

***
Туреччина передала обладнання для поліпшення реабілітації поранених українських військових.

Про це повідомляється на сторінці Командування Медичних сил Збройних Сил України у Facebook.

Координатор програм ТІКА в Україні Турецької агенції зі співробітництва та координації Есмер Джунейтер передав пристрій для безперервної пасивної розробки колінного суглоба, побутову техніку та допоміжні ліжка, що допоможе покращити умови перебування майбутніх пацієнтів і, враховуючи новітні закордонні методики, дозволить перебувати в палатах їхнім рідним.

Турецька агенція зі співробітництва та координації працює в Україні з 1998 року. Перший офіс відкрито в Криму, а згодом і в Києві. Після незаконної анексії Криму РФ у 2014 році Кримський офіс закрили.


Зведений підрозділ Сухопутних військ ЗСУ на базі артилерійської батареї 26-та артилерійська бригада генерал-хорунжого Романа Дашкевича прибув до тренувального центру міста Торунь (Республіка Польща) для участі у багатонаціональному навчанні Дайнемік Фронт-2021 (Dynamic Front).

Про це повідомляє пресс-служба бригади.

Незабаром буде проведено низку заходів підготовки спільно з особовим складом держав-членів НАТО на території Республіки Польща, а також досягнення оперативної сумісності зі збройними силами держав-членів НАТО. Навчання проводитиметься майже весь травень цього року.

У 25-му навчальному центрі Військової служби правопорядку, що у Львові, розпочався процес підготовки унікального курсу Військова поліція у гібридній війні для військовослужбовців країн-членів та партнерів НАТО.

Про це повідомляє Армія інформ.

У заході беруть участь військові Збройних сил Канади, Литви, України, а також представники міжнародної гуманітарної неурядової організації «Женевський заклик» і міжнародної організації Центр з питань захисту цивільного населення.

Курс здебільшого міститиме питання функціональності військової поліції під час загрози військовій інфраструктурі в гібридному середовищі.

Канадський офіцер з розробки стандартів та навчальних програм місії «ЮНІФАЄР» Кармен Піетракупа розповіла, що сьогодні НАТО не має подібних курсів, саме тому їхні представники звернулися до українських спеціалістів, які досконало знають таку проблематику та були безпосередніми учасниками гібридної війни.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток