Зараз в ефірі:

Армійський вісник: бронеавтомобіль “Камрат”, парашутні системи Т-11, у Чорне море впав російський Су-27

29.03.2020
Армійський вісник: бронеавтомобіль “Камрат”, парашутні системи Т-11, у Чорне море впав російський Су-27

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Ми зібрали для вас все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску "Армійського вісника".

 

 

 

 

 

Державний експортер «Спецтехноекспорт» імпортував зі США чергову партію парашутних систем Т-11 виробництва Airborne Systems North America на 4,3 млн доларів. Зокрема у листопаді 2019 року було придбано 260 парашутних систем цього типу. Минулого року парашути Т-11 були офіційно допущені до експлуатації у Десантно-штурмових військах. Парашутна система Т-11 призначена для бойових і навчально-тренувальних стрибків вдень та вночі з гелікоптерів типу Мі-8 та військово-транспортних літаків типу Ан-26, які виконуються окремим парашутистами або групою, з повним озброєнням та спорядженням (або без нього) на швидкості польоту до 277 км/год з висоти до 5330 м.

***

Українські військові почали випробування нового міномета МП-120. Він призначений для знищення і придушення живої сили і вогневих засобів противника навісним вогнем. Зокрема, укриттів польового типу, окопів, траншей і легких дерево-земляних споруд. За результатами випробувань буде прийнято рішення щодо можливості прийняття міномету «МП-120» на озброєння до Збройних Сил України.

***

У Чорне море впав російський винищувач Су-27. Про це повідомляють російські ЗМІ. Подія сталась за 50 км від окупованої Феодосії. Винищувачі Су-27 часто використовуються для перехоплення літаків НАТО, що здійснюють польоти над Чорним морем. Яка була мета цього польоту – не повідомляється.

Нагадуємо, два російських військово-транспортних літаки Іл-76 залетіли у повітряний простір Литви, тому що льотчики облітали грозовий фронт, який "загрожував безпеці літаків та екіпажів". У російському міноборони стверджують, що льотчики отримали на це дозвіл диспетчера у Вільнюсі, а заяви про свідоме порушення повітряного простору назвали політизованими. Також 25 березня у Росії розбився літак L-39, пілот загинув.

ДП “Завод ім. Малишева”, що входить до складу Укроборонпрому, виготовив рекордну за останній період роботи кількість танкових двигунів – 10 одиниць. Для порівняння, у лютому 2019 року завод випустив лише 4 таких двигуна.

"Наше завдання тепер – тримати темп виробництва і забезпечити безперебійне виконання контрактів для інозамовників в умовах національного карантину та зачинених кордонів", – підкреслив генеральний директор Укроборонпрому Айварас Абромавичус.

Наприкінці 2019 року завдяки особистому втручанню президента та злагодженим діям команди концерну і Міноборони був розблокований контракт на виготовлення БТР-4, завдяки чому вже на початку цього року ХКБМ у 2 рази збільшив обсяг випуску продукції. Київський бронетанковий завод майже в 4 рази збільшив обсяг ремонтів та модернізації техніки за аналогічний період минулого року. У цьому році КБТЗ уже передали збройним силам 31 модернізований танк. Житомирський бронетанковий завод на початку року збільшив виробництво продукції майже в 10 разів у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а Львівський бронетанковий – у 6 разів.

***

КБ Луч передало Збройним силам України 28 реактивних боєприпасів до Вільхи. Це високоточні 300мм снаряди, які перебувають на озброєнні підрозділів ракетних військ і артилерії Сухопутних військ.

Нагадаємо особливістю «Вільхи» є система наведення і можливість коригування траєкторії вже в польоті. При тому, корекція польоту відбуватиметься не за допомогою GPS, сигнали якої можуть бути придушені. З відкритих джерел відомо, що ракети здатні вражати цілі на відстані до 120 км. Відхилення від цілі на максимальній дальності не перевищує 7 м. Для порівняння, максимальна дальність російських «смерчів» становить лише 90 км з відхиленнями до 30 метрів.

Державне підприємство "Харківський бронетанковий завод" передало збройним силам України 13 одиниць модернізованої техніки. Зокрема, 10 танків Т-80БВ та 3 одиниці Т-64БВ 2017 року випуску. Під час модернізації бойові машини оснастили тепловізійними прицілами з електронно-оптичним перетворювачем третього покоління, новим вдосконаленим динамічним захистом, цифровими радіостанціями, системами інформаційного сповіщення аварійної ситуації, телевізійної системи спостереження за навколишнім середовищем, а також засобів супутникової навігації.

***

Спеціальний броньований автомобіль “Камрат”, що спільно створюється ПрАТ “АвтоКрАЗ” та ТОВ “Українська бронетехніка” буде унікальним у своєму класі та матиме чи не найбільший захист серед українських бронемашин. На вітчизняному підприємстві відзначають, що новий бронеавтомобіль буде першим серед українських машин і матиме максимальний клас захисту ПЗСА-6, що забезпечуватиме захист від пострілу з вогнепальної зброї калібру 7,62х54 мм та бронебійно-запального патрона П-32 навіть з відстані 10 метрів. Бронескло має такий же рівень захисту, що й основна броня. Двигун автомобіля оснащений додатковими бронелистами та повністю захищений від попадання кулі калібру 7,62 мм.

***

В Україні створений перший вітчизняний ствол для гаубиці Д-30. В стволі реалізована прогресивна нарізка, яка широко використовується в артсистемах НАТО. Варто зазначити, що він є наступною генерацією аналогічного радянського ствола, що раніше в Україні ніколи не випускався. Однак сучасні технології металургії та механічної обробки мають значно поліпшати його якість.

Нагадаємо, вперше про опанування технології так званої “прогресивної нарізки” та робіт з виготовлення 122 мм стволів для артилерії представники краматорського заводу повідомили на Міжнародній виставці “Зброя та Безпека-2019”. За аналогічною технологією також виготовлений більш потужний 155 мм для САУ “Богдана”.

На “Краматорському заводі важкого верстатобудування” не просто виготовляють стволи, а й роблять це на власних верстатах, що були самостійно спроєктовані та виготовлені на цьому підприємстві. Також представники “Старокраматорського машинобудівного заводу” представили стволи для танкової гармати зі “звичайною нарізкою” і для САУ 2С3 “Акація”. При цьому відзначалося, що танкові стволи вже пройшли кваліфікаційні випробування, серійно виготовляються й постачаються українським танкоремонтним та танкобудівним підприємствам.

Американські розробники з Дослідницької лабораторії армії США запатентували мініатюрний безпілотний літальний апарат з крилом і парапланом. Дрон може бути запущений за допомогою звичайного підствольного гранатомета калібру 40 міліметрів. Після пострілу корпус, досягнувши заданої висоти, розкривається і падає, вивільняючи апарат. Далі включається бортова батарея, яка забезпечує живлення електродвигуна. Він же, своєю чергою, приводить в обертання гвинт в задній частині безпілотника. Підйомну силу створює параплан парашутного типу, а короткі крила при досягненні заданої швидкості польоту складаються, після чого діють як керуючи поверхні. Відповідно до патенту, безпілотник можна буде запускати за допомогою однозарядного гранатомета M79, підствольного M203 або станкового автоматичного Mk.19.

***

У Москві триває підготовка до військового параду. Серед захисних заходів, які там вжили – установили бактерицидні лампи, які нібито вбивають вірус і створили запас дезинфікуючих засобів. У російському Міноборони зазначили, що весь особовий склад, пройшов поглиблене медичне обстеження. Учасників параду тимчасово розмістили у військових частинах московського гарнізону та навчальних закладах. Раніше президент РФ висловив готовність забрати з України усіх рускогаварящих у зв’язку з вірусом. У соцмережах просять поширити інформацію, щоб нікого з росіян в Україні не забули.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток