Армійський вісник: БТС-4, локатори бокового огляду, нові автоцистерни

29.11.2020
Армійський вісник: БТС-4, локатори бокового огляду, нові автоцистерни

Чим жило протягом тижня українське військо, які новинки озброєння та військової техніки надійшли в підрозділи та якими є гарячі теми сектору оборони - про все у свіжому випуску Армійського вісника.

 

 

 

 

 

Укроборонпром передав до війська оновлений тягач БТС-4 для евакуації пошкодженої техніки. Про це повідомляється на сайті підприємства.

БТС-4 успішно пройшов типові випробування та вже переданий Замовнику для експлуатації у Збройних Силах України.

Відтак сучасна бронемашина отримала нову кранову установку з гідравлічним приводом. Це дає можливість БТС-4 піднімати вантажі до 12 тон для проведення у польових умовах монтажу-демонтажу вузлів та агрегатів, зокрема, танкових башт, двигунів, коробок передач та опорних катків. Також на бромашині встановили електрозварювальне обладнання, яке живиться від генератора та дозволяє проводити електрозварювальні роботи. Така комплектація дає змогу екіпажу виконувати повний перелік робіт з поточного та середнього ремонту бронетехніки в польових умовах. Машину комплектували тяговою лебідкою із тросом довжиною 200 м, для евакуації техніки масою до 100 тон.

Для розчищення шляхів і обладнання позицій тягач отримав сучасне бульдозерне обладнання. Збільшився і запас ходу завдяки додатковим паливним бакам. Крім того, заводчани встановили двигун потужністю 580 к/с, що надає можливість 38-тонній машині розвивати максимальну швидкість руху не менше 40 км/год.

***

Українським військовим Німеччина передасть 20 апаратів штучної вентиляції легень. Про це повідомили у прес-службі посольства Німеччини в Україні.

30 листопада у Головному військово-клінічному госпіталі відбудеться передача обладнання та засобів індивідуального захисту для боротьби з COVID-19, у тому числі 20 апаратів штучної вентиляції легень.

У посольстві підкреслили, що Німеччина продовжує підтримувати Україну у боротьбі з наслідками COVID-19.

***

Військові хірурги з Волині отримали нове обладнання. Про це повідомляє Армія inform.

Матеріальна база Луцького військового госпіталю поповнилася новими медичними приладами, які дозволять покращити спектр лікувальних операцій в медичному закладі. Придбали їх за кошти держбюджету.

У хірургічному відділенні вже функціонує лапароскопічна стійка німецького виробництва Karl Storz. За допомогою цього обладнання у закладі можуть виконувати малоінвазивні операції.

В операційному блоці запустили в експлуатацію новий апарат штучної вентиляції легенів «Ювент». Офтальмологічний кабінет також отримав японський автокераторефрактометр. Апарат визначає силу заломлюючої здатності оптичних структур ока, на підставі чого визначається вид і ступінь оптичних порушень зору.

***

США підсилять ВМС України сучасними автоматизованими засобами протимінної безпеки, водолазним спорядженням різного типу, барокамерами та швидкохідними надувними човнами. Про це повідомляє Армія inform.

Наступного року в межах міжнародної військової допомоги партнери зі США передадуть ВМС України локатори бокового огляду, а також інше сучасне водолазне спорядження. Локатори бокового огляду, це спеціальне високоякісне обладнання, за допомогою якого значно полегшується праця водолазних підрозділів з пошуку, ідентифікації та знищення вибухонебезпечних предметів в акваторії моря.

Загалом до комплекту поставки матеріально-технічної допомоги увійдуть безпілотні підводні апарати, локатори бокового огляду, антимагнітне водолазне спорядження.

Також наступного року український флот має отримати водолазні барокамери стаціонарного, мобільного та контейнерного типу, сучасне водолазне спорядження замкнутого та напівзамкнутого типу дихання для забезпечення потреб спеціальних підрозділів ВМС, а також швидкохідні надувні човни різного розміру.

***

На полігоні «Широкий лан» для військовослужбовців-жінок побудовали казарму поліпшеного типу. Про це повідомляє пресслужба Сухопутних військ.

Нагадаю, на загальновійськовому полігоні «Широкий лан» триває будівництво споруд для практичного відпрацювання штурму об’єктів урбанізованої місцевості та завершується спорудження містечка, де проживатимуть військовослужбовці, що проходять підготовку на полігоні.

Об’єкт, де підрозділи Сухопутних військ відточуватимуть свою майстерність, не просто навчальне місце, а фактично повнорозмірна модель типового населеного пункту.

Таке містечко для проживання військовослужбовців — це практично невеликий мікрорайон із власною котельнею, електропідстанцією, системами життєзабезпечення, обладнаними місцями для відпочинку, тренажерними залами, футбольним майданчиком. З огляду на те, що у Збройних Силах України з кожним роком стає дедалі більше жінок, аби забезпечити їм більш комфортні умови проживання під час підготовки у навчальному центрі, побудовано казарму поліпшеного типу для військовослужбовців-жінок.

***

Нові автоцистерни для підвезення води надходять у військо. Про це повідомляє Армія inform.

Нова автоцистерна виготовлена з пропілену, а діжка має кубічну форму. На початку війни було дуже багато підбито автомобілів для підвозу води – вони схожі на паливозаправники за формою, тому противник передусім намагався знищити їх. Нова автоцистерна формою більше схожа на машину для перевезення майна чи продовольства. За державним оборонним замовленням торік у війська поставлено 6 таких автоцистерн, і ще 6 в цьому році.

Триває розробка нових зразків технічних засобів підвозу продовольства та води – автомобіль-фургон рефрижератор та двовісний причіп-склад із двома відділеннями: холодильним і для зберігання провізії. Вже підписали відповідні спільні рішення та вироблені тактико-технічні завдання. Спочатку такими причепами забезпечуватимуть підрозділи, що виконують завдання в ООС.

У 2021 році заплановано закупівлю наступної партії автоцистерн, дослідного зразка ПС-4у та продовження державних випробувань автомобіля-фургона рефрижератора.

***

Українські й американські військові тренуються разом на Львівщині. Про це повідомляє Армія inform.

Військовослужбовці окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського та оперативно-тактичної групи «Ілліні» Нацгвардії американського штату Іллінойс тренуються разом на Львівщині. Курс підготовки стартував на початку листопада та триватиме до кінця грудня. Наразі закінчилися навчання підрозділів на рівні відділень. Далі — тренування взводів, рот і батальйонів. Завершиться курс бригадними тактичними навчання з бойовою стрільбою.

Перші командно-штабні навчання та робота командирів батальйонів і рот розпочалися з використанням системи імітаційного моделювання бойових дій JCATS. Це одна з найпотужніших комп’ютерних систем, яка фактично є тренажером для штабних офіцерів. JCATS дає змогу моделювати тактику бойових дій підрозділів у наступі, обороні на різній місцевості з урахуванням рельєфу і навіть погоди. Командири вносять у комп’ютер рішення відповідно до сценарію, далі система моделює ситуацію в режимі реального часу.

Тренування бригади імені гетьмана Івана Виговського відбувається в межах програми Joint Multinational Training Group-Ukraine, започаткованій у 2015 році. Відтоді курс тренування за цією програмою на Львівщині пройшли одна рота, чотири батальйони, чотири бригадні тактичні групи та вісім бригад ЗСУ.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток