Армійський вісник: динамічні тренажери від Логіки, модернізований Т-72, винищувач F-15

Армійський вісник: динамічні тренажери від Логіки, модернізований Т-72, винищувач F-15

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони від Юрія Стоянського. Все найцікавіше щотижня на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

У 169-му навчальному центрі «Десна», військові опановують статичні та динамічні тренажерах від КБ Логіка. Підприємство є офіційним постачальником та інтегратором в Україні провідної комп’ютерної системи симуляції бойової обстановки Virtual Battle Space 3 (VBS3), яка широко застосовується в арміях країн НАТО у якості універсальної тренажерної платформи для підготовки військовослужбовців різних спеціальностей. У 2017 ТОВ «КБ» «Логіка» виконало контракт з постачання спеціалізованого програмного забезпечення «комплексу симуляції бойової обстановки» для навчального центру «Десна» на базі технології VBS3. Таким чином військовослужбовці тренуються взаємодіяти в складі підрозділу та набувають відповідних навичок не витрачаючи пально-мастильні матеріали та боєприпаси на початкових етапах тренувань.

***

Для контрактників 1-ї окремої танкової Сіверської бригади збудували два гуртожитки поліпшеного планування. Кімнати відпочинку облаштовані зручними системами зберігання особистих речей та ліжком. Приміщення зведені з дотриманням усіх санітарно-епідеміологічних норм. Новітні кухні оснащені варочними поверхнями, духовою шафою, системою вентилювання, безперебійним постачанням холодної й гарячої води та всіма необхідними для кухні меблями. Кімнати побуту облаштовані пральними та сушильними машинами.

***

Військово-транспортний Іл-76МД Повітряних Сил Збройних Сил України доставив автомобільну техніку та авіаційне майно для особового складу 18-го окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго. Зокрема, літаком доставлено запасні частини для авіаційної, автомобільної та спеціальної техніки, а також майно для медичної, тилової, аеродромно-технічної та інженерно-авіаційної служб.

***

Розвідники 35-ої окремої бригади морської піхоти ВМС ЗС України вдосконалювали свої навички з ведення розвідки об’єктів у тилу умовного противника. Підготовка до виконання таких завдань обумовлює особливості індивідуальної та групової підготовки. Розвідка української морської піхоти має широкий спектр завдань. Зокрема дії у складі морських і повітряних десантів для захоплення ділянок морського узбережжя, портів, пунктів базування, аеродромів та інших об’єктів на узбережжі противника, брати участь в обороні десантно-небезпечних ділянок узбережжя, а також у стабілізаційних, рейдових, наступальних діях і заходах із прикриття державного кордону.

***

У Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного курсанти навчаються на сучасному роботизованому комплексі iRobot 510 PackBot, призначеному для перенесення вибухонебезпечних об'єктів та розмінування. Такі роботизовані комплекси вже використовуються в районі проведення операції Об’єднаних сил на сході України, тому навчання відбувається з урахуванням реального бойового досвіду експлуатації.

***

Канада відновлює тренування військовослужбовців ЗС України в рамках місії UNIFIER. Канадські військові прибудуть до України в середині червня. Нагадаємо, у рамках операції UNIFIER близько 200 канадських військовослужбовців із 2015 року проводять заняття з українськими військовими та представниками силових відомств. За цей час з допомогою канадських інструкторів навчання пройшли понад 17 000 українських військових. У рамках навчальної операції UNIFIER Збройні сили Канади надають допомогу в нарощуванні потенціалу особового складу українських військ на підтримку зусиль України зі збереження суверенітету, безпеки та стабільності.

***

"Київський бронетанковий завод" проводить завершальний етап випробувань модернізованого танка Т-72АМТ. Модернізований танк отримав посилений захист завдяки встановленню нового покоління динамічного захисту "Ніж", сучасні прилади нічного бачення з електронно-оптичними перетворювачами третього покоління, оновлений нічний приціл 1К13, комплект з цифрової радіостанції Aselsan та супутникової навігаційної апаратури СН-3003 "Базальт". Від початку цього року, підприємство відвантажило Збройним силам три десятків таких машин.

***

"Павлоградський хімічний завод" відновлює роботи зі створення нових ракетних комплексів і програми виробництва твердого палива для них. Зокрема для ракет "Вільхи", "Нептун", «Гром-2» та інших сучасних боєприпасів. Павлоградський хімічний завод — державне підприємство хімічної промисловості України, яке виробляє вибухові речовини, а також промислову й побутову продукцію цивільного призначення з 1929-го року.  На даний час зусилля підприємства спрямовані на виготовлення боєприпасів для артилерійських, авіаційних, морських, інженерних та інших снарядів. Також завод входить до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки й безпеки України.

***

Цьогорічний пакет допомоги від США передбачає надання нашій Державі різноманітних засобів спостереження, контрбатарейної боротьби, транспортних засобів, медичного обладнання, систем забезпечення кібернетичної безпеки та протидії російській пропаганді. Засоби спрямовані на посилення бойових спроможностей ЗС України для протидії російській агресії, збереженню життів та здоров’я Українських воїнів, які відстоюють суверенітет та територіальну цілісність нашої Держави.

***

Повітряні сили США поповнилися літаком, здатним застосовувати ядерну бомбу. Ним став винищувач-бомбардувальник F-15E Strike Eagle, який пройшов успішні випробування на полігоні Тонопа у Неваді. Під час випробувань літак успішно застосував навчальний макет бомби без ядерних компонентів з висоти 7600 м. Щоб дістатися землі, бомбі знадобилося близько 55 секунд. Про завершення останнього раунду льотних випробувань та подальшу сертифікацію F-15E для використання зброї було оголошено 8 квітня 2020 року. Останні два випробування у березні продемонстрували здатність екіпажу Повітряних сил обробляти, завантажувати та моделювати застосування бомби на різних висотах.