Зараз в ефірі:

Армійський вісник: дрони-камікадзе, «Лелека-100», «Нептун» незабаром в ЗСУ

25.10.2020
Армійський вісник: дрони-камікадзе, «Лелека-100», «Нептун» незабаром в ЗСУ

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у програмі «Армійський вісник».

 

 

 

 

 

 

Тривають контрольні випробування БПЛА Bayraktar TB2. Визначають тактико-технічні та льотно-технічні характеристики БПЛА з оновленим обладнанням. Про це повідомляє Армія inform.

Випробувальні польоти здійснюють екіпажі Повітряних Сил ЗС України, які пройшли підготовку в Турецькій Республіці.

Нині значний прогрес у співпраці України та Туреччини. Знаковим моментом є те, що випробування проводились під час офіційного візиту делегації України до Турецької Республіки для підписання угоди щодо розширення українсько-турецького військово-технічного співробітництва.

***

У Китаї протестували комплекс, здатний виконувати масовий запуск невеликих ударних безпілотників. Такі системи можуть змінити концепцію ведення війни. Про це повідомляє Naked-science.

Користь ударних безпілотників у сучасній війні ні в кого не викликає сумнівів. Очевидно й те, що кількість таких апаратів буде невпинно зростати, розширюватиметься коло моделей і модифікацій БПЛА. Це підтверджують китайці, які випробували систему залпового запуску дронів-камікадзе.

Китайські безпілотні літальні апарати дуже схожі за формою і функціональними можливостями на курсуючий боєприпас CH-901 компанії China Poly Defense. Цей БПЛА запускається з пересувної «труби». Його можна використовувати для розвідки або ураження наземних цілей.

Спочатку CH-901 оснастили парою висувних крил, а також V-подібним хвостовим оперенням. Нещодавно дизайн БПЛА зазнав змін: V-подібне хвостове оперення замінили додатковим набором висувних крил і складним подвійним хвостовим оперенням.

На Дніпропетровщині та поблизу міста Чернігів тестують «Лелеку-100». Про це повідомляє Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації ОВТ.

Випробувальні польоти здійснюють спільні екіпажі у складі пілотів від виробника та бригади ДНДІ ВС ОВТ, які пройшли відповідну підготовку. Зовнішньо траєкторні вимірювання здійснюють з допомогою радарної системи MFTR-2100/40.

За програмою державних випробувань передбачено оцінювання авіаційного комплексу в умовах протидії засобів протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби.

За результатами випробувань буде ухвалене рішення щодо прийняття безпілотного авіаційного комплексу «Лелека-100» на озброєння Збройних Сил України.

Нагадаю, БПАК «Лелека-100» — український військовий багатофункціональний безпілотний літальний апарат, створений для розв’язання завдань з аеророзвідки та визначення точних географічних координат об’єктів у режимі реального часу.

***

Міністерство оборони закупить комплекс «Нептун» ще цього року. Про це повідомляється на офіційному сайті оборонного відомства.

Спланованим фінансовим ресурсом на 2020-й рік кошти на закупівлю берегового ракетного комплексу «Нептун» передбачені не були. Проте Міністерство оборони ухвалило рішення про закупівлю комплексу «Нептун» та іншого ракетного обладнання ще поточного, 2020-го року. З цією метою буде здійснено перерозподіл коштів у межах державного оборонного замовлення.

Міністр оборони Андрій Таран нагадав, що ще 23 серпня підписав наказ про прийняття берегового ракетного комплексу 360МЦ «Нептун» на озброєння Збройних Сил України. А рішенням про закупівлю комплексу у межах фінансових можливостей поточного року Міністерство оборони демонструє свою беззаперечну зацікавленість мати його якомога швидше.

"Мали відбутись всі передбачені процедури. Тепер комплекс може замовлятись і закуповуватись як серійний зразок. Найближчим часом сформуємо офіційне замовлення, завдання щодо кількості та термінів їх постачання. Необхідні кошти для закупівлі у наявності", - зазначив Андрій Таран.

«Нептун» добре продемонстрував свої бойові можливості під час державних випробувань. Він стане потужним інструментом стримування агресивних дій супротивника на морі. Дивізіони, озброєні цим комплексом, будуть розташовані у південних областях України, які мають вихід до узбережжя Чорного та Азовського морів.

Наступним етапом має стати робота над створенням корабельного варіанта комплексу «Нептун». Ті ж ракетні катери, проєктовані для потреб ВМС України, вже мають бути адаптованими для використання протикорабельної ракети, що входить до складу «Нептуна».                                                     

Відбувся візит турецької делегації на Державне підприємство “Науково-виробничий комплекс газотурбобудування “Зоря”-”Машпроект”, за підсумками якого укладено меморандум про партнерство. Про це повідомляє Укроборонпром.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи співпраці у сфері виробництва та постачання продукції цивільного та військового призначення, а також потенційні спільні проєкти в енергетиці та інфраструктурі.

Нагадаємо, торік у травні “Укроборонпром” підписав Меморандум із представниками корпорації Міноборони Туреччини ASFAT, яка об’єднує 30 державних оборонних та суднобудівних підприємств. Документ визначив принципи експорту продукції українського оборонно-промислового комплексу до Туреччини, а також – трансферу технологій з розробки і створення високоточного озброєння.

***

Морські авіатори продемонстрували британським колегам свої можливості як над морем, так і в гірській місцевості. Про це повідомляє Армія inform.

У Миколаєві британські представники місії ORBITAL обговорили питання щодо організації проведення курсу виживання на морі, поглиблення співробітництва, перспективних напрямів підготовки льотного складу ВМС ЗС України та надання інструкторської допомоги з боку британських військових.

Протягом декількох днів британські колеги ознайомлювались з можливостями морської авіаційної бригади, матеріально-технічною базою та пошуково-рятувальним майном. Водночас морські авіатори провели тренування, під час яких продемонстрували на практиці свої дії за різних ситуацій.

Після завершення візиту британські військові провели консультації із морськими авіаторами та представниками командування ВМС України. Як результат, було вирішено внести пропозиції щодо запровадження місячних курсів у межах місії ORBITAL, які у квітні 2021 року проведуть британські інструктори. Після цього представники морської авіаційної бригади візьмуть участь у змаганнях спеціалістів-рятувальників, які традиційно відбуваються у Британії в серпні.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток