Армійський вісник: Командування медичних сил, Sea Breeze розширюється, РГТ-27

09.02.2020
Армійський вісник: Командування медичних сил, Sea Breeze розширюється, РГТ-27

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску.

 

 

 

 

 

 

У Збройних силах України створили Командування медичних сил. Очільником став генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко.

Новостворене Командування передбачає об’єднання медичної служби під керівництвом Командувача медичних сил, який своєю чергою підпорядковується Головнокомандувачу Збройних сил України.

***

Термобаричні гранати РГТ-27  на озброєнні ЗСУ. Гранати РГТ-27С, РГТ-27С2 виробництва державного підприємства «Спецоборонмаш» призначені для комбінованого ураження живої сили противника в укриттях різного типу, на відкритій місцевості, а також для виведення з ладу автомобільної та легкоброньованої техніки. Під час вибуху граната створює на чотири секунди вогняну хмару об‘ємом 13 м3, де температура сягає 2500-3000°C, що дозволяє не лише знищувати живу силу, але й виводити з ладу легкоброньовану техніку. «Квадратний» варіант гранати дозволяє встановити її на об'єкті ураження за допомогою магніту чи клейкого елементу.

***

Україна та Королівство Саудівська Аравія розширять міжнародне співробітництво в оборонній сфері. Угоди було досягнуто під час робочих зустрічей офіційної делегації Міністерства оборони Саудівської Аравії, яка перебувала в Україні з робочим візитом, та офісу військового аташе з представниками Міністерства оборони України та ДК “Укроборонпром”.

Угоду про розширення співробітництва 5 лютого 2020 року підписали голова делегації - помічник міністра оборони Саудівської Аравії Мохаммед бін Абдулла Аль-Аіш та Міністр оборони України Андрій Загороднюк. Також у рамках візиту на території ДП “Антонов” продемонстрували серійні та перспективні зразки озброєння. Показ організували спецекспортери “Укроборонпрому” - ДП “Прогрес” та ДП ДГЗП “СпецТехноЕкспорт”.

***

У Краматорську освоїли виробництво 122-мм стволів. Нові стволи призначені для заміни буксированих артсистем Д-30 та самохідних 2С1 «Акація», термін експлуатації яких вичерпаний. Також Старокраматорський машинобудівний завод постачає серійні 125-мм танкові гармати та 152-мм гармати для САУ 2С3 «Акація». Крім того, краматорський завод налагодив виробництво стволів для 60, 82 та 120-мм мінометів.

***

Східне територіальне управління ВСП сформувало взвод військової поліції, що стане частиною Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького. Кандидатів у підрозділ, до якого входять 22 військовослужбовців, відбирали протягом 2019 року серед кращих у чотирьох зональних відділах та військовій частині А2176. Кілька місяців бійці навчатимуться та відпрацювуватимуть практичні навички. У червні на них чекає внутрішня перевірка, а наступного року взвод пройде атестацію Північноатлантичного альянсу.

***

У міжнародних навчаннях Sea Breeze вперше братимуть участь Японія та Південна Корея. Цьогоріч керівником навчань Sea Breeze – 2020» з українського боку буде капітан 1 рангу Олексій Доскато. Він повідомив, що, крім України, на конференції вже зареєструвалися представники 17 країн: Сполучених Штатів, Болгарії, Великої Британії, Грузії, Естонії, Канади, Литви, Молдови, Норвегії, Румунії, Польщі, Туреччини, Швеції, Данії та Латвії.

***

Українські патрульні катери Island отримали 25-мм автоматичні гармати, які використовуються у спарених артустановках 2М-3М. Вона має два автомати М-110, але на катери встановили один – на лафети від американських артилерійських установок Mk.38, що були демонтовані у США. Скорострільність – близько 300 пострілів за хвилину, початкова швидкість снаряда – 890 м/сек. Максимальна дальність стрільби 3000 метрів. Обслуга – дві особи.

***

Спеціалізований броньований автомобіль «Варта» завершує державні випробування. Під час експлуатації машина постійно вдосконалювалась, і зараз це вже десята версія бронеавтомобіля. Машина отримала новий дизельний китайський двигун Weichai Power, замість марки «ЯМЗ» російського виробництва. Передня частина бронеавтомобіля тепер має суцільний зварний броньований капот.

Виявлену проблему з фіксацією капота та зламу кріплення оптики вирішили, розділивши передню частину машини на нерухому та відкидну. Також були модернізованізовані системи – кондиціювання, керування та захисту екіпажу.

***

Перший корабель США прибув в Антверпен на навчання Defender Europe 2020 («Захисник Європи 2020»). Судно перевозило 200 одиниць військового обладнання, зокрема 150 машин. Бельгійська армія буде координувати заправку американських транспортних засобів. Defender Europe 2020 - це найбільше американське військове навчання у Європі за 25 років. Всього будуть брати участь 37 000 солдатів з 18 країн-членів НАТО.

Більше армійських новин слухайте в ефірах Армія ФМ.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток