Зараз в ефірі:

Армійський вісник: крилаті ракети «Tomahawk», антидронові рушниці, ракети для МіГ-29МУ2

12.04.2020
Армійський вісник: крилаті ракети «Tomahawk», антидронові рушниці, ракети для МіГ-29МУ2

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Ми зібрали для вас все найцікавіше за тиждень у підсумковому випуску "Армійського вісника".

 

 

 

 

 

Багатоцільовий літак МіГ-29МУ2 проходить льотні випробування з керованою ракетою Х-29Т. Модернізація літака МіГ-29 на Львівському авіаційно-ремонтному заводі – МУ2 була проведена за допомогою підприємств українського оборонно-промислового комплексу.

Вдосконалено можливості літака вражати високоточними ударами наземні цілі. На МіГ-29МУ2 можливе встановлення ракетно-бомбового озброєння з телевізійними головками наведення типу Х-29Т та КАБ-500КР. Авіаційна ракета Х-29 належать до класу ракет «повітря-земля» малого радіусу дії. Призначена для знищення військової техніки, оборонних споруд (опорні пункти, штаби, контрольно-спостережні пункти, тощо), об’єктів інфраструктури (мости, бетонні злітно-посадкові смуги), а також кораблів та суден  до 10 000 тонн.

ВАТ "Меридіан" ім. С.П Корольова" і далі працює над серійним випуском SPECTATOR-M1 та над його подальшою модернізацією в інтересах українського війська. SPECTATOR-M1 – це перший безпілотний авіаційний комплекс вітчизняного виробництва, взятий на озброєння ЗС України. Він призначений для розвідки місцевості, моніторингу державного кордону, водних, лісових масивів та пошуково-рятувальних операцій. Максимальна висота польоту до 3600 метрів. Тривалість перебування в небі понад 2 год. Дальність дії до 150 км. SPECTATOR-M1 здатен виконувати завдання під впливом засобів РЕБ і передавати відеоінформацію у цифровому кодованому вигляді.

***

Київська компанія “Квертус”, що спеціалізується на розробці систем РЕБ та комплексній дезактивації безпілотних апаратів, презентувала антидронові рушниці “КVS ANTIDRON-H” та “ANTIDRON-M”.  Таке обладнання використовували в період проведення Ліги Чемпіонів з футболу в Києві, під час параду, присвяченого Дню Незалежності, у фіналі Євробачення тощо.

Другий варіант комплексу – KVS ANTIDRON-M військовий. Має розширений частотний діапазон, характерний для військових БПЛА. Призначений для використання в підрозділах ротної та взводної ланок для захисту опорних пунктів, місць постійної чи тимчасової дислокації. Принцип дії пристрою  - перехоплення отриманої і переданої інформації, що відбувається безпосередньо каналами телеметрії. Тож спектр частот, який використовує ворожий дрон, блокується, внаслідок чого він стає некерованим, нездатним передавати й отримувати дані, втрачає орієнтацію у просторі. Зрештою падає, не виконавши свого завдання. Щоб навчитися користуватися антидроновою рушницею, достатньо півтори години.

Міноборони визначило Київський завод автоматики як головне підприємство з ремонту та модернізації мінно-торпедного озброєння. На цей рік планується ввести до державного оборонного замовлення роботи з ремонту та модернізації торпед СЭТ-65, які перебувають на озброєнні ВМС України. Також завод має замкнений цикл виробництва та виробляє системи стабілізації озброєння та устаткування, що застосовуються в системах керування вогнем різних бойових модулів для багатьох зразків бронетехніки. Підприємство здійснює постачання за замовленнями Міністерства оборони, Національної гвардії України, а також на експорт.

***

"Одеський авіаційний завод" розробив та виготовив дослідний зразок мобільної лабораторії технічного діагностування авіаційної техніки. Вона призначена для дослідження технічного стану літаків та вертольотів, їхніх двигунів та складових частин в авіаційних підрозділах Повітряних Сил та на авіаційних ремонтних заводах щодо можливості продовження їх життєвого циклу.

Лабораторія являє собою кузов-фургон із системами автономного електроживлення та життєзабезпечення, розташованого на базі автомобіля підвищеної прохідності КрАЗ. Таке оснащення дозволяє виявляти поверхневі, підповерхневі і глибинні дефекти як металевих, так і стільникових багатошарових виробів авіаційної техніки, а також місць їх розташування з відносною похибкою не більше 5%. Державне підприємство "Одеський авіаційний завод" – одне з найстаріших авіаційних підприємств України та Європи, створене у 1911 році. Спеціалізується на ремонті літаків МіГ-21, МіГ-23, МіГ-27, Л-39.

Міністерство оборони США уклало з компанією Raytheon контракт вартістю 641,3 млн доларів на виробництво і модернізацію крилатих ракет Tomahawk. $147,9 млн піде на виробництво 90 нових ракет Tomahawk Block V, решта -  на модернізацію ракет попереднього покоління Block IV.

Відомостей про нову модифікацію Block V майже немає, відомо лише, що вона має покращену навігацію та зв’язок. Block IV від попередніх серій відрізняється можливістю супроводження цілі в режимі реального часу і перенацілювання вже після пуску, а також економнішим двигуном, що забезпечує дальність польоту до 1850 км. Крім того, «четверте покоління», на відміну від попередників, має потужнішу бойову частину (осколково-фугасну), що важить 454 кг.

До комбінованої системи наведення входить інерційне навігаційне обладнання, коректоване сигналами GPS, оглядово-порівняльна кореляційна система наведення за картою (працює на середній ділянці траєкторії) і цифрова кореляційна система наведення за зображенням місцевості (працює на кінцевій ділянці траєкторії). Вже випущено понад 4 тисяч ракет Tomahawk різних модифікацій.

***

У Нью-Йорку та Лос-Анжелесі пришвартувалися 2 плавних госпіталі. Їх побудовали на базі нафтових танкерів. У кожному розташовується до тисячі лікарняних ліжок, 80 ліжок інтенсивної терапії, 12 операційних. Кораблі будували для розгортання на випадок великих військових конфліктів. Плавний шпиталь допоможе зменшити навантаження на місцеві лікарні, які зараз приймають пацієнтів із коронавірусом.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток