Армійський вісник: Мі-8МТ, командний пункт — трансформер, Броньована медична машина

Армійський вісник: Мі-8МТ, командний пункт — трансформер, Броньована медична машина

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше — щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Армійська авіація Сухопутних військ ЗСУ отримала відремонтований та модернізований гелікоптер Мі-8МТ. Роботи проведені Державним підприємством «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон».

Фахівці заводу встановили на машину українські системи активного та пасивного захисту від ракет з інфрачервоними голівками самонаведення та броньовані плити вітчизняного виробництва. Машина має сучасний радіовисотомір, високонадійну короткохвильову радіостанцію, систему десантування у два потоки через вантажні стулки та авіаційний пошуковий прожектор.

Для виконання польотів у складних метеоумовах є можливість швидкого дооснащення цього гвинтокрила сучасним імпортним метеолокатором.

ДП «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон» спеціалізується на капітально-відновлювальному ремонті, переобладнанні та модернізації вертольотів Мі-2, Мі-8, Мі-17, Мі-24, Мі-35 і Мі-26 всіх модифікацій та їх обладнання, має право на серійний ремонт та модернізацію вертольотів Мі-14.

«Авіакон» – єдине в Україні підприємство, яке володіє технологією повного циклу капітального ремонту вертольотів конструкції М.Л. Міля (за винятком ремонту головних редукторів та авіаційних двигунів) та робіт з переобладнання і модернізації.

***

ЗСУ отримали рухомий командний пункт – трансформер. Мобільний командний пункт розміщений у контейнері перемінного об'єму може використовуватись як на автомобільному шасі, так і без нього.

Автомобіль КрАЗ-260 із контейнером перемінного об’єму (КПО) отримала одна з військових частин Головного командного центру Збройних Сил України.

Він призначений для цілодобового забезпечення роботи особового складу пунктів управління стратегічного і оперативного рівнів у польових умовах незалежно від пори року. Забезпечує підвищення оперативності, стійкості і безперервності управління військами, розміщення і використання засобів зв'язку, автоматизації та іншого обладнання.

Контейнер включає пристрої самостійного завантаження (розвантаження) контейнера, до 15 робочих місць, системи життєзабезпечення та комплект складних меблів із міцного та вологостійкого матеріалу.

Уряд затвердив розмір щорічної грошової допомоги учасникам бойових дій, особам з інвалідністю, членам сімей загиблих, учасникам війни і жертвам нацистських переслідувань. Відповідно до Постанови № 325 від 8 квітня 2021 року розмір допомоги у 2021 році складе:

учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім в’язням концтаборів, — 1 491 гривня

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 4 421 гривня

членам сімей загиблих, — 966 гривень

учасникам війни та колишнім в’язням концтаборів, — 612 гривень

Особам з інвалідністю внаслідок війни:

I групи — 4 421 гривня

III групи — 3 906 гривень

IIII групи — 3 391 гривня

Виплати мають бути проведені до 5 травня 2021 року.

***

Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТЛБу. Підприємство вже постачає до Збройних Сил України броньовані медичні машини на базі багатоцільового тягача МТЛБ.

Нова версія медичної евакуаційної машини отримала доопрацювання базового шасі зі встановленням бронескла для механіка водія, асфальтопрохідними башмаками на гусениці, новими освітлювальними приладами та видозміненою кормовою частиною корпуса. На відміну від базового МТЛБу, у кормовій частині броньованої медичної евакуаційної машини МТЛБу С розміщено двоє створчатих дверей для зручності завантаження та розвантаження поранених.

Броньована медична машина (БММ) – призначена для збору і вивозу поранених з поля бою та осередку масових санітарних втрат, з наданням першої медичної допомоги. Час навантаження – вивантаження одного пораненого на ношах не більше 1 хвилини. Машина на шасі МТ-ЛБ (багатоцільовий тягач легкий броньований) була створена в 2014-2015 роках. Від звичайної версії тягача відрізняється збільшеною висотою десантного відсіку, що забезпечує розміщення в машині поранених на носилках у два яруси.

В кормовій частині машини встановлена лебідка з електроприводом, тросом якої можна витягати поранених або постраждалих з важкодоступних зон або тих, які під вогнем.

Міжнародні виставки «Зброя та безпека» і «Авіасвіт-XXI», які проводяться у Києві, попередньо перенесено на 15 червня 2021 року. Як і попереднє перенесення, це пов’язано з карантинними обмеженнями у столиці через поширення COVID19.

Тоді окрім «Зброя та безпека» і «Авіасвіт-ХХІ» також буде перенесено виставки «Технології захисту/ПожТех» та Expert Security.

Якщо Ви вже маєте оформлений вхідний квиток, вам не потрібно робити жодних додаткових дій. Після призначення нових дат заходу всі квитки будуть автоматично перевипущені та надіслані повторно.