Зараз в ефірі:

Армійський вісник: мінометна установка БАРС 8ММК, бронетранспортери М1117 для Колумбії, гранатомет M72 на дронах

12.12.2021
Армійський вісник: мінометна установка БАРС 8ММК, бронетранспортери М1117 для Колумбії, гранатомет M72 на дронах

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

В умовах ведення сучасних бойових дій важливим елементом успішного просування своїх військ є мобільна підтримка вогнем своїх підрозділів. Тому підприємством «Укроборонсервіс» була розроблена та поставлена на озброєння новітня мобільна мінометна установка БАРС 8ММК.

Це сучасна система зброї, має високі тактичні та вогневі можливості. Основною перевагою установки є швидкість — переміщення броньованого автомобіля, розгортання та наведення міномета — набагато вища за параметри радянських та російських аналогів. Відносні таймінги розгортання — одна хвилина до бойового положення, одна хвилина на вибір цілі на моніторі та наведення стволу міномета, далі йде серія запущених 120-мм мін та 1 хвилина на повернення в похідне положення для подальшого руху. Максимальна дальність стрільби осколково-фугасною міною до 7100 м.  Боєкомплект 60 мін, що втричі перевищує звичайний боєкомплект буксирувального міномета. 

Майже всі процеси автоматизовані та вимагають від членів екіпажу всього лиш зав’язувати порох на хвостовик міни, доставку міни у ствол міномета та вибір на електронній карті цілі  для ураження. Новітнє обладнання дає змогу автоматично наводити зброю на ціль, визначати власні координати та автоматично корегує ствол після пострілів. Крім того, спеціальна система автоматично корегує умови стрільби з урахуванням інформації бортової метеостанції.

*** 
Дрон-дозаправник Boeing MQ-25A Stingray вперше був піднятий на борт авіаносця для проведення початкових випробувань з палуби корабля. Випробування будуть проводитися на борту військового корабля USS George HW Bush на військово-морській базі Норфолк, штат Вірджинія. Для випробувань ВМС США будуть використовувати випробувальний зразок MQ-25A під позначенням T1, що належить Boeing.

У ВМС США раніше зазначали, що переміщення БПЛА у тісних та завантажених місцях палуби авіаносця, ймовірно, буде одним з найскладніших етапів програми. Так, Boeing і ВМС раніше проводили імітаційні випробування цього компоненту, однак на борту авіаносця робитимуть це вперше.

ВМС США планують використовувати MQ-25A для дозаправлення всіх палубних літаків у своєму парку, в яких є зонд для дозаправки. Наразі цей БПЛА пройшов випробування на таких літаках, як Lockheed Берtin F-35C, Boeing F / A-18 Super Hornet і Northrop Grumman E-2D Advanced Hawkeye.

У ВМС хочуть, щоб безпілотник-дозаправник збільшував дальність польоту літаків, щоб авіаносець міг знаходитися поза зоною досяжності зброї противника. Планується, що MQ-25A досягне початкової експлуатаційної готовності до 2024 року – Boeing надала службі одразу два тестових зразки Stingray, щоб пришвидшити процес розгортання цього типу. Загалом ВМС США планують закупити 76 таких дронів у рамках своєї програми.

*** 
Збройні сили Колумбії отримали 20 бронетранспортерів М1117 Guardian від США. Партія колісної бронетехніки прибула в Колумбію завдяки програмі США EDA.

Ця програма передає або продає військове обладнання, яке більше не використовується Збройними силами США, за цінами значно нижчими від ринкових.

Це перша частина зі 145 бронетранспортерів, які будуть поставлені в першій половині 2022 року.

З появою цих машин Колумбія потроїть кількість бронетранспортерів, які будуть виконувати основну функцію доставки військ в небезпечні зони.

Повнопривідна броньована машина М1117 Guardian з колісною формулою 4х4, вагою 15 тонн, забезпечує захист екіпажу від вогню стрілецької зброї, саморобних вибухових пристроїв за рахунок V-подібного днища. Озброєння знаходиться в одномісній башті, яка обертається на 360 ° та забезпечує кутовий підйом 45°. Бронетранспортер оснащений денним та нічним прицілами. Основне озброєння — 40 мм гранатомет та великокаліберний кулемет.

*** 
У США успішно завершено складання першої серійної модернізованої ядерної бомби B61-12Повномасштабне серійне виробництво боєприпасу розпочнеться у травні 2022 року і завершиться у 2026 фінансовому році.

Ядерні бомби B61 стоять на озброєння США з 1968 року, сьогодні у модифікаціях B61-3, B61-4, B61-7 і B61-11. B61-3 та B61-4 — тактичні боєприпаси, вони використовуються на винищувачах F-15E та F-16C. Бомби B61-7 та B61-11 вважаються стратегічними та застосовуються на бомбардувальниках B-2 та B-52.

Модернізована бомба має замінити B61-3, B61-4 і B61-7 на озброєнні американських військових.

Вона отримає бойову частину потужністю 50 кілотонн і стане коректованою: на неї встановлять керовані хвостові керма, які дозволять суттєво збільшити точність.

Розробка B61-12 – частина масштабної американської програми з оновлення ядерної тріади.

*** 
У Норвегії представили концепцію дрону зі встановленим на ньому протитанковим гранатометом M72.

Компанія Nammo прагне збільшити далекобійність зброї та дати можливість атакувати зверху. Розробники припускають, що дрони з гранатометами зможуть утворювати рої.

Ця система вже брала участь у ряді показних стрільб бойовими снарядами, зокрема й у норвезької армії. Якщо встановити ручний гранатомет на дрон, це збільшить дальність зброї, вважають розробники.

Крім того, гранатомет зможе атакувати зверху, тому йому стануть доступні нові цілі, аж до основних бойових танків, при цьому оператору не потрібно буде знаходитись у небезпечній зоні.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток