Зараз в ефірі:

Армійський вісник: Міжнародна технічна допомога, NLAW та САУ "Богдана"

30.01.2022
Армійський вісник: Міжнародна технічна допомога, NLAW та САУ "Богдана"

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

До України прибула чергова партія міжнародної технічної допомоги США Збройним Силам України в рамках пакета на загальну суму 200 мільйонів доларів.

Міністр оборони України Олексій Резніков привітав нове надходження вантажу із Сполучених Штатів Америки, що включає переносні протитанкові ракетні комплекси Javelin та боєприпаси до них.

«Джавеліни в Києві! Новий вантаж безпекової допомоги — пускові установки і ракети — загальною вагою близько 80 тонн. Очікуємо прибуття четвертої пташки з «великої стаї» невдовзі. Дякуємо нашим стратегічним партнерам», — прокоментував Олексій Резніков у Твіттер.

У Міжнародному аеропорту «Бориспіль» літак із сучасним обладнанням і боєприпасами оборонного призначення зустріли заступник Міністра оборони України Ростислав Замлинський та Тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін.

Заступник Міністра оборони України подякував за послідовну підтримку нашої країни та зазначив, що співпраця із США лише поглиблюватиметься.

Зі свого боку Тимчасова повірена у справах США наголосила, що Сполучені Штати, союзники та партнери стоять на боці України і працюють разом, щоб пришвидшити надання Україні безпекової допомоги.

Також вона процитувала Президента США Джо Байдена щодо наслідків у разі продовження Росією агресії проти України: «Якщо будь-які російські війська перейдуть український кордон, то це буде вторгненням, за яким буде слідувати швидка, жорстка і об’єднана реакція. Це буде реакція і США, і наших союзників».

Крім того, вона повідомила, про найбільшу оборонну підтримку США Україні цього року, ніж у будь-який з попередніх років, починаючи з 2014-го. У 2022 надано понад 650 млн доларів безпекової допомоги, а з 2014 року її надано більш ніж на 2,7 млрд доларів.

***

На цьому тижні відбулася робоча зустріч генерального директора Укроборонпрому Юрія Гусєва з Тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін.

Очільник Концерну і пані Квін обговорили проміжні результати трансформації Укроборонпрому у 2021 році, напрямки та наступні кроки співпраці.

«Стратегічне партнерство між нашими двома державами, яке посилилось та вийшло на якісно новий рівень після візиту Президента України Володимира Зеленського до США минулого року, ґрунтується на спільних демократичних цінностях та є надзвичайно важливим для розвитку військово-технічного співробітництва та ОПК. Дякую нашим друзям та партнерам за підтримку реформи та продуктивну співпрацю», – зазначив Юрій Гусєв.

***

у 184-му Навчальному центрі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного розпочалась підготовка українських військовослужбовців до застосування новітніх протитанкових ракетних комплексів NLAW, які днями як допомога Збройним Силам України були надані Урядом Великої Британії.

Начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук особисто відвідав перше заняття, поспілкувався з інструкторами тренувальної місії Великої Британії в України «ORBITAL», які готують наших воїнів, ознайомився з тактико-технічними характеристиками та особливостями застосування цього новітнього озброєння.

– Уже невдовзі перші декілька десятків військовослужбовців ЗС України будуть здатні не лише ефективно застосовувати ці ПТРК, але й зможуть самі навчати інших українських воїнів. Вдячний вищому військовому керівництву нашої держави за довіру та можливість розпочати цю підготовку саме у нас, а Уряду Великої Британії та інструкторам місії «ORBITAL» – за допомогу й підтримку як українського війська, так і України в цілому, – зазначив генерал-лейтенант Павло Ткачук. – Переконаний, спільними зусиллями ми захистимо нашу Батьківщину від будь-яких зазіхань агресора!

Нагадаю, 28 січня 2022 року, у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, відбулись завершальний етап підготовки першої групи військовослужбовців ЗС України до застосування ПТРК NLAW зі здійсненням практичних пусків.

***

Робота над розгортанням територіальної оборони в Україні триває буквально цілодобово.

Про це на засіданні Кабінету Міністрів заявив Міністр оборони України Олексій Резніков, коментуючи хід реалізації Закону України «Про основи національного спротиву».

«Нормативна база для роботи сформована. Уряд вже ухвалив необхідний пакет підзаконних актів, вони оприлюднені. Для реалізації цих документів вже підготовлено проекти наказів Міністерства. Хочу підкреслити, що частина урядових рішень стосується виключно воєнного часу. Також ми знаходимось у діалозі з парламентом. Найближчим часом очікується розгляд законопроекту щодо внесення деяких коректив до закону «Про основи національного спротиву», - сказав Олексій Резніков.

Міністр нагадав, що до складу Сил ТрО входять Командування, 4 регіональні управління, 25 бригад (по одній в кожній області та м. Києві) та близько 150 батальйонів (один на район). На даний момент, за його словами, усі ці структури створені і розгортаються. Зараз відбувається розгортання Силах ТрО за штатами мирного часу. В усіх прикордонних регіонах бригади набули понад 70% спроможностей, що дає можливість виконувати усі завдання. До кінця лютого підрозділи ТрО будуть укомплектовані не менш ніж на 70% по всій країні. Паралельно вже розпочалося укладання контрактів з резервістами за штатом особливого періоду.

Наразі, зазначив очільник оборонного відомства, першочерговою потребою є облаштування і утримання місць дислокації, адже йдеться про одночасне розгортання 176-ти військових частин.

Він також додав, що разом з представниками МВС, МОН та Мінветеранів було проведено спільну нараду, за підсумками якої вирішено об’єднати зусилля для визначення потреб, алгоритму дій та обговорення проекту акту з дорожньою картою, який унормує і запустить подальшу діяльність.

***

САУ "Богдана" у межах визначальних відомчих випробувань Міністерства оборони України успішно здійснила стрільби на Державному випробувальному полігоні Збройних Сил України "Алібей" в Одеській області, під час яких було здійснено 450 пострілів на дальність 42 км.

Стрільби вже активно велись 12 грудня та тривали до 25 січня.

Цікаво, що за минулими заявами розробника САУ "Богдана", "Краматорського заводу важкого верстатобудування", дальність пострілу звичайним снарядом з перспективної колісної 155-мм САУ становить до 40 км. Але тепер, як стверджують представники компанїі-розробника, на практиці доведена можливість стрільби на 42 км без використання активно-реактивного снаряду.

Також відомо, що у жовтні 2021 року "Богдана" вже виконували стрільби, а у травні на полігоні "Широкий Лан" відбувся перший етап заводських випробувань САУ "Богдана" із бойовими стрільбами.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток