Зараз в ефірі:

Армійський вісник: Міжнародна виставка оборонної промисловості IDEF 2021, блокнот Ecopybook Tactical

22.08.2021
Армійський вісник: Міжнародна виставка оборонної промисловості IDEF 2021, блокнот Ecopybook Tactical

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше - щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Віце-прем’єр-міністр України Олег Уруський, який перебуває у Турецькій Республіці, у рамках Міжнародної виставки оборонної промисловості IDEF 2021 (м. Стамбул) провів зустріч із заступником Міністра промисловості та технологій Турецької Республіки доктором Четіном Алі Дьонмезом. Про це інформує Урядовий портал.

Сторони оцінили ефективність реалізації ряду поточних проєктів та визначили необхідні кроки для гармонізації й розвитку двосторонньої співпраці. Під час зустрічі також обговорили питання про залучення турецьких партнерів до створення індустріальних парків в Україні.

Окрім того, порушили питання співпраці в авіаційній та космічній галузях. За словами очільника Мінстратегпрому, українська сторона готова до партнерства у сфері авіадвигунобудування, спільного використання космічного простору, створення ракетоносіїв та супутникових платформ.

Віце-прем’єр-міністр України проінформував турецьку сторону, що на сьогодні триває вдосконалення українського законодавства у сфері інвестицій та офсетної політики.

Окрім цього запропонував керівництву Турецької ради науково-технічних досліджень ТУБІТАК налагодити взаємовигідне співробітництво у сфері науково-технічних досліджень з Агенцією оборонних технологій, яка нині створюється в Україні.

З турецької сторони у зустрічі також взяли участь Президент Турецької ради науково-технічних досліджень TÜBİTAK професор Хасан Мандал та Генеральний директор компанії «Байкар Макіна» Халук Байрактар.

***

Дослідний зразок нового російського військово-транспортного літака Ил-112В зазнав катастрофи в Підмосков’ї. Про це повідомляє ВВС.

У соцмережах доступні відео очевидців аварії, на яких помітно, що двигун літака перед падінням був охоплений вогнем. Аварія сталася під час тренувального польоту при заході на посадку в районі аеродрому Кубінка в лісосмузі. Три людини, що знаходилися на борту літака, за попередніми даними, загинули .

Нагадаємо, Ил-112В – перший військово-транспортний літак, розроблений в Росії в пострадянський період. Він повинен замінити застарілий парк Ан-24 і Ан-26. Ил-112В призначений для транспортування і повітряного десантування до 5 тонн легких зразків озброєння, військової техніки, вантажів та особового складу.

Перший політ дослідного зразка легкого турбогвинтового військово-транспортного літака Ил-112В відбувся 30 березня 2019 року.

***

Багаторазові та всепогодні тактичні блокноти Ecopybook Tactical, активно використовуються в українському війську. Про це повідомляє Ukrainian Military Pages.

Блокнот для військових має бути стійким до погодних умов, аж до того, що на ньому можливо писати під водою. Міцним, щоб папір неможливо було порвати та багаторазовим – коли можливо нескінченно стирати та писати заново. саме цю задачу вирішив Владислав Рибка у блокноті Ecopybook Tactical.

Такі блокноти виготовлені з полімерних композитних матеріалів, а нанесення на сторінках виконано за допомогою термохімічної дифузії. Все це дозволяє зробити блокнот стійким до хімічних, фізичних та абразивних впливів, а також – багаторазовим. Тобто військовий може звичайним олівцем зробити свої записи, стерти, знову записати й так не обмежену кількість разів.

Блокнот можливо використовувати за будь-яких погодних умов та писати на ньому навіть під водою. Окрім цього, блокноти версії Tactical містять довідки, які потрібно тримати під рукою, такі як рапорти, фонетичний алфавіт НАТО, два бланки картки вогню та інша корисна інформація.

Також для різних родів військ виготовляються спеціалізовані версії. Зокрема, для артилеристів 26-ї артбригади ЗСУ був виготовлений блокнот, в якому розміщені таблиці вогню, зразки та бланки записів стрільб тощо.

А спільно з Центральним бронетанковим управлінням ЗСУ був розроблений блокнот для екіпажу танка Т-64 з додаванням інформації щодо експлуатації машини. Зараз він вже активно використовується та входить до ЗІПу. Зараз тим же шляхом йде розробка аналогічного спеціалізованого блокнота для екіпажу БМП-2, а ще у наближчих планах - версія блокнота для піхотного снайпера та бойового медика.

Ще один напрям робіт – це лінійки, які додаються окремо, чи входять у склад блокнотів. Річ у тому, що звичайні пластикові – не тільки легко ламаються, але і відблискують, тобто можуть демаскувати бійця.

Тому компанія розробила спеціальні матові лінійки, які при прикладанні до мапи стають прозорими. До того ж вони гнучкі та зламати їх – ну вкрай складно.

Також Владислав Рибка додав, що у розробці Ecopybook Tactical — версія для «виживання», з додатковою корисною інформацією та дзеркальцем для подачі сигналів.

***

Державна авіаційна служба України видала Запорізькому машинобудівному конструкторському бюро «Прогрес» ім. академіка О. Івченка сертифікат на двигун AI-450T для безпілотників. Про це повідомляє Ukrainian Military Pages.

Авіаційний турбовальний двороторний двигун AI-450T використовується у складі безпілотних літальних апаратів (БпЛА) різного призначення, зокрема в турецьких Bayraktar Akıncı. Також він розглядається як один з варіантів оснащення перспективного українського ударно-розвідувального дрону «Сокіл-300», над створенням якого наразі працюють в ДККБ «Луч».

Сертифікат типу TD0070 на двигун AI-450T виданий 6 серпня 2021 року.

Нагадаємо, що 5 травня 2018 року Державіаслужба видала ДП «Івченко-Прогрес» Сертифікат типу №TD0070, який підтверджує відповідність європейським «Нормами льотної придатності EASA CS-E», на іншу модифікацію двигуна – AI-450СР, яка призначена для навчально-тренувальних літаків типу DART-450 (Diamond Aircraft Industries, Австрія).

Наразі на підприємстві готують до льотних випробувань модифікацію AI-450CР-2, яку передбачається використовувати у складі нового навчально-тренувального літака ТА-20, розробки компанії CEA Design GmbH (Австрія).

***

Армія США випробувала свій перший прототип лазерної зброї, яка розміщується на шасі бронетранспортера Stryker. Про це інформує Мілітарний.

Нова зброя, на розробку якої пішло 24 місяці, буде використовуватися для захисту солдатів від ворожих безпілотників, ракет, артилерійських боєприпасів та мінометних мін, повідомили у Армії США.

Очікується, що нова зброя покращить спроможності протиповітряної та протиракетної оборони сухопутних підрозділів, одночасно знижуючи витрати на життєвий цикл системи через скорочення логістичних витрат.

Під час бойового застосування обладнані лазером БТР Stryker стикалися з низкою реалістичних сценаріїв для випробування та щоб з’ясувати бажані характеристики для майбутніх систем протиповітряної оборони короткого радіуса дії.

За словами офіційного представника армії США, ці навчання стали першим використанням лазерної зброї для бойових тренувань. Він також висловив думку, що технологія готова до використання і буде служити “воротами у майбутнє”.

Як повідомлялося раніше, Армія США планує отримати потужну мікрохвильову систему для боротьби з БПЛА. Дослідницька лабораторія Повітряних сил США шукає підрядників для розробки потужної мікрохвильової системи, здатної захистити авіаційні бази, вимикаючи або знищуючи ворожі безпілотники. Програма почнеться цієї осені, отримати прототип системи планується у 2023 році.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток