Зараз в ефірі:

Армійський вісник: міжнародні навчання, курси для офіцерів ЗСУ, мінування місцевості з повітря

26.09.2021
Армійський вісник: міжнародні навчання, курси для офіцерів ЗСУ, мінування місцевості з повітря

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щотижня о 10:00 на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

Під час міжнародних навчань Rapid Trident – 2021 буде здійснено спільне десантування військовослужбовців США, України та інших країн.

Про це повідомляє Армія inform.

Напередодні спільного десантування з військового літака С-130 із застосуванням парашутних систем американського стандарту інструктори США провели масштабне тренування військовослужбовців десантно-штурмових військ ЗСУ. Для цього вони встановили на території міжнародного центру миротворчості та безпеки при Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного спеціальний переносний тренувальний комплекс.

Все тренування було розбито на кілька навчальних місць, де десантники покроково навчались тонкощів здійснення стрибків із військових літаків США.

Днями на навчальній базі Шосткинського інституту Сумського державного університету розпочато курси підготовки офіцерів Збройних Сил України щодо набуття поглиблених знань та вмінь за спеціалізацією «Боєприпаси, вибухові пристрої, освітлювальні та сигнальні засоби».

Про це на своїй офіційній сторінці у Facebook повідомляє пресслужба Генерального штабу ЗС України.

За словами начальника Центрального управління забезпечення засобами ураження Озброєння Командування Сил логістики ЗС України бригадного генерала Анатолія Клочка, такі курси проводять у Збройних Силах України вперше.

Ініціатором організації та проведення навчальних курсів виступили Командування Сил логістики Збройних Сил України спільно з Департаментом військової освіти і науки Міністерства оборони України.

На курсах навчаються близько 50 офіцерів Командування Сухопутних військ, Повітряних Сил, Сил логістики Збройних Сил України, викладачів ВВНЗ та фахівців науково-дослідних установ.

Курси триватимуть два тижні, а після їх закінчення слухачі отримають сертифікати відповідної кваліфікації.

***

Сьогодні у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного урочисто відкрито першу смугу перешкод у Збройних Силах України за стандартами міжнародної ради військового спорту (СІSM).

Про це повідомляє Армія inform.

Смуга має довжину 500 метрів і 20 перешкод різної складності. Серед них: п’ятиметрова драбина на тросах; так звана «мишоловка» — 50-метрова ділянка, яку долають на колінах та ліктях; різної складності проходи тощо.

Смуга перешкод — це одна з п’яти дисциплін, яка входить у військове п’ятиборство.

Ця смуга перешкод дає можливість провести міжнародні змагання з військового п’ятиборства, які заплановані на квітень-травень 2022 року на базі Національної академії.

Подібні смуги перешкод свого часу були побудовані в Харківському національному університеті Повітряних Сил та у Військовій академії (м. Одеса), але не такої якості та класу, щоб проводити міжнародні змагання.

***

Уперше льотчики-винищувачі виконали мінування ділянок місцевості з повітря.

Про це повідомляє Армія inform.

На Миколаївщині завершився льотно-методичний збір з екіпажами винищувальної, бомбардувальної, штурмової, транспортної та розвідувальної авіації Повітряних Сил.

Екіпажі тренувалися знищувати ворога в повітрі, на землі й на морі. Протягом кількох тижнів пілоти здійснювали пуски керованих ракет класу «повітря-повітря», виконували практичне бомбометання та стрільби з авіаційних гармат.

Під час цих навчань авіатори виконали вперше низку бойових завдань і навчальних вправ. Зокрема, вперше льотчики-винищувачі виконали мінування ділянок місцевості з повітря. Бомбардувальники та штурмовики вперше стріляли з підвісних гарматних контейнерів. Уперше застосовувались групові засоби радіоелектронного захисту літаків. А розвідувальна авіація шукала «голку в скирті сіна» — виявляла малорозмірні замасковані цілі в лісових масивах та гірській місцевості.

У льотно-методичному зборі взяли участь екіпажі усіх, без винятку, авіаційних бригад Повітряних Сил. Крім базового, бойова робота авіації велась одразу з чотирьох оперативних аеродромів на кількох авіаційних полігонах. Використовувалися звичайні та керовані засоби ураження. Для знищення наземних цілей після тривалої перерви застосовувалися боєприпаси великих калібрів спеціального призначення.

***

У Німеччині триває активна фаза практичних дій за участю підрозділів Збройних сил чотирнадцяти країн у рамках багатонаціонального навчання «Saber Червction – 2021».

Про це повідомляє Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

Ротна тактична група 122-го окремого аеромобільного батальйону 81-ї окремої аеромобільної бригади ДШВ ЗС України діє у складі 2-го кавалерійського полку Збройних сил США та входять до складу сил BLUEFOR.

Зокрема, під час активної фази противник спробував здійснити атаку на командно-спостережний пункт українського підрозділу, однак, зазнавши «втрат», змушений був відступити.

Завдяки ефективній організації оборони та умілому застосуванню сучасних високоточних протитанкових засобів ураження було умовно знищено сім одиниць бронетехніки противника. Український підрозділ зазнав незначних втрат.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток