Армійський вісник: модернізація українського танка, запуск українського супутника у США та нова норвезька протитанкова система

Армійський вісник: модернізація українського танка, запуск українського супутника у США та нова норвезька протитанкова система

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше щонеділі о 10:00 на хвилях Армія FM

 

 

 

 

 

 

Держпідприємство «Харківський бронетанковий завод» вперше провело глибоку модернізацію командирського танка Т-64БВК. Оновлена техніка успішно пройшла типові випробування.

Про це повідомляє пресслужба ДК «Укроборонпром».

Встановлено на машині сучасні прилади спостереження, зокрема й тепловізійні, телевізійну систему спостереження за навколишнім простором задньої півсфери, новітню апаратуру супутникової навігації та командирську башту з кулеметом НСВТ калібру 12,7 мм. Були замінені і прилади освітлення, радіостанція, апаратура внутрішнього зв'язку та комутації, передні викидні щитки.

Оновлений танк отримав додатковий фільтр грубого очищення паливної системи котла-підігрівача, ще одну камеру спостереження для командира з дальністю виявлення до 2000 м, посилений захист кулемета НСВТ і паливних баків, дзеркала заднього виду, передні гумометалеві екрани та низку інших вдосконалень. Водночас схожі роботи працівники заводу проводять з партією танків Т-64БВ.

***

Український супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2-30» створений КБ «Південне» у Дніпрі, пройшов усі заплановані випробування і найближчими днями вирушить до США.

Супутник запускатимуть зі стартового майданчика на мисі Канаверал. Звідти стартують майже всі ракети-носії американської SpaceX. Виводитиме супутник ракета Falcon-9. Запуск «Січ-2-30» на орбіту Землі призначили на 10 січня 2022 року.

Вже у Сполучених Штатах будуть проведені роботи з підготовки супутника до запуску та його стикування із ракетою-носієм.

Призначенням супутника «Січ-2-30» є моніторинг використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідація наслідків стихійних лих.

***

Висотний розвідувальний БПЛА RQ-4 Global Hawk у США використовуватимуть для випробування гіперзвукової зброї.

Безпілотники Повітряних сил Сполучених Штатів RQ-4 Global Hawk у модифікаціях Block 20 і Block 30 отримають нове життя і будуть переобладнані для використання у випробуваннях гіперзвукової ракетної зброї.

RQ-4 Global Hawk призначено для ведення стратегічної повітряної розвідки на велику глибину території противника протягом тривалого часу.

При польоті на висотах він здатний здійснювати огляд великих територій, розвідку окремих цілей з високою роздільною здатністю і передавати розвідувальну інформацію в реальному часі.

***

Виробник популярного військового автомобіля, відомого як Humvee — компанія AM General — оголосила про укладення угоди про стратегічне співробітництво з британською оборонною компанією QinetiQ з метою розробки технологій електрифікації для військових автомобілей.

У рамках партнерства створюється гібридна концепція високомобільного автомобіля Humvee з метою демонстрації життєздатності електрифікованих наземних транспортних засобів військового призначення.

Зазначається, що наразі команда створила дві повністю інтерактивні моделі бронеавтомобілів Humvee з ефектом присутності у віртуальній реальності, які демонструють, як інноваційна технологія електроприводу QinetiQ інтегрується з мінімальним втручанням у конструкцію транспортного засобу.

Електродвигуни отримують живлення через кабелі від акумулятора, який можна розташувати в будь-якому місці автомобіля. Гібридна система електроприводу дозволить транспортним засобам долати більш небезпечні ландшафти, а також мінімізує акустичну та теплову сигнатури автомобіля. Крім того, такий автомобіль забезпечуватиме на 30% менше витрат палива, а також збільшує робочий діапазон автомобіля.

***

Норвезька компанія Nammo розробила концепцію нової дистанційно керованої протитанкової системи озброєння, що складається з легкої протитанкової зброї M72 LAW, що встановлюється на дрон.

Легкий гранатомет M-72 — одноразова протитанкова 66-мм зброя, яка ефективна проти бронетехніки, живої сили противника, легких укріплених споруд.

Більшість варіантів цієї зброї мають максимальну ефективну дальність близько 350 метрів, тоді як нова концепція — встановлення гранатомета на дрон — відкриває нові можливості для цієї системи.

Так, оператор може здійснювати постріл з безпечної зони та атакувати зверху більш важку бронетехніку аж до основних бойових танків.