Зараз в ефірі:

Армійський вісник: модернізовані Т-64, ракетоносій Антарес, допомога США Україні

26.07.2020
Армійський вісник: модернізовані Т-64, ракетоносій Антарес, допомога США Україні

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони від Юрія Стоянського. Все найцікавіше щотижня на хвилях Армія FM.

 

 

 

 

 

 

«Львівський бронетанковий завод» передав Міністерству оборони партію відремонтованих та модернізованих танків Т-64. В ході ремонту на бронемашини встановили нові засоби навігації зв’язку і тепловізори. Наразі підприємство працює над капітальним ремонтом та модернізацією танка Т-80, броньованих ремонтно-евакуаційних машин БРЕМ-2 та БТС-4. Нагадаємо, підприємство «Львівський бронетанковий завод» у грудні 2019 року достроково виконало контракт щодо ремонту партії танків Т-72 для Збройних сил України.

***

Українські водолази з усіх силових структур провели щорічні збори на одному з військово-морських полігонів. У тренуваннях брали участь представники Державної прикордонної служби, Військово-морських сил ЗС України, ССО, УДО, Національної гвардії, спецпідрозділу «КОРД» та водної поліції. Військові відпрацьовували спеціальні вправи водолазної підготовки. Зокрема, водолази Морської охорони та мобільного прикордонного загону «Дозор» вивчали особливості будови затонулого судна. Окремою вправою було підняття затонулих об’єктів від 100 до 2000 кг. Під час виконання комплексу вправ бійці використовували апарати із відкритою системою дихання і бронежилети з позитивною плавучістю. Для виконання завдань військові використовували новий катер «Brig-N-730». Катери оснащені спеціальним трапом для підняття водолаза, що дозволяє проводити підводні огляди як на рейдових стоянках, так і у відкритому морі.

***

Фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки розпочали практичний етап дослідних випробувань наземного безпілотника з бойовим модулем Camel. Зокрема, перевіряли можливості платформи на пересування по різних типах місцевості та логістичного забезпечення бойових дій. Найважливішими бойовими властивостями роботизованого комплексу є можливість його використання в штурмі об’єктів та позицій противника, розвідці місця розташування позицій і техніки ворога, знешкодження цілей як з підготовлених позицій, так і під час зупинки. Наступний етап досліджень наземного безпілотника Camel – передбачає проведення практичних стрільб із різних типів стрілецького озброєння.

***

Фахівці конструкторського бюро «Південне» прибули до США для підготовки пуску ракетоносія «Антарес». Українці будуть проводити випробування систем основної конструкції першого ступеня. Крім того працівники “КБ “Південне” супроводжують монтажно-стикувальні роботи по збиранню систем основної конструкції першого ступеня. Ракетоносій «Антарес» складається з двох ступенів та космічного вантажного третього ступеня Cygnus. Зазначається, що основну конструкцію першого ступеня PH «Антарес» розроблено в Україні.

***

ЗСУ придбали тренажери ЗРК С-300П і «Бук-М1». ТОВ «Конструкторське бюро «Логіка» виграло у кількох тендерах з постачання мультимедійних тренажерів зенітних ракетних комплексів та програмного забезпечення для 41-го навчально-тренувального центру зенітних ракетних військ Повітряних Сил ЗС України. Нагадаємо, що тренажери для військової техніки необхідні для початкових етапів підготовки військових. Мультимедійні комплекси дають змогу отримати уміння керування технікою без витрат пального та боєприпасів.

***

Приватна компанія «Радіонікс» запатентувала радіолокаційну головку самонаведення для протикорабельної крилатої ракети Р-360 «Нептун». Корисна модель належить до систем авіоніки — управління керованою ракетою, що призначена для виявлення і супроводження рухомих цілей. Нагадаємо, що під час крайніх випробувань РК-360МЦ «Нептун», крилаті протикорабельні ракети оснащені бойовими частинами вразили надводні цілі – на відстані близько 80 км.

***

Українські та турецькі оборонні підприємства працюють над інтеграцією авіаційних двигунів українського виробництва в ударний безпілотний авіаційний комплекс нового покоління – Akıncı та новий турецький перспективний безпілотний ударний винищувач. Минулого року були завершені випробування першого україно-турецького бойового модуля Serdar, що був створений на замовлення Катару та є спільною розробкою компанії Aselsan та КБ "Луч". Турецька Республіка є важливим та перспективним партнером України у сфері військово-технічного співробітництва. У 2019 та першому півріччі 2020-го року загальний обсяг експорту склав 40 млн доларів США.

***

На полігоні Чернігівщини випробували бойові модулі для БМП-1. Порівнювали бойові можливості машини піхоти з модулями «Парус», «Спис», «Шквал» та «Стилет». Випробування проходили із залученням фахівців Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки. «Бойовий модуль» є багатоцільовим, уніфікованим і дистанційно-керованим озброєнням. Зокрема, «Стилет» оснащений 30-мм гарматою ЗТМ-2 з автоматичним гранатометом і 7,62 міліметровим кулеметом. А бойовий модуль «Спис» без будь-яких доробок може бути встановлений на гусеничні та колісні бойові машини українського, радянського і західного виробництва.

***

У Миколаєві на території суднобудівно-судноремонтного заводу «Нібулон» розпочато реалізацію проєкту посилення системи морської безпеки та охорони кордону України. Нагадаємо, що проєкт передбачає будівництво та отримання Держприкордонслужбою України 20 сучасних патрульних катерів. FPB 98 MKI – це маневровий патрульний катер з легкого алюмінію довжиною 32 метри, який розвиває швидкість до 30 вузлів із дальністю плавання 1200 морських миль. Повідомляється, що кожне судно буде оснащене сучасними системами оптико-електронного спостереження, RIB-човнами для оглядових груп, а також вітчизняним озброєнням: артилерійською установкою і кулеметами. Нові катери використовуватимуть для охорони державного кордону на воді, операцій спостереження, нагляду та контролю, пошуково-рятувальних операцій та протидії диверсійно-розвідувальним групам.

***

Верхня палата Конгресу Сполучених Штатів Америки підтримала оборонний бюджет на 2021 фіскальний рік, який передбачає виділення Україні 250 мільйонів доларів допомоги в області безпеки. У графі про статус прийнятого Сенатом закону вказується, що його ще має розглянути нижня палата Конгресу і підписати президент США. Загалом, бюджет армії США на 2021 рік передбачає виділення на власну національну оборону 740,5 мільярда доларів.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток