Армійський вісник: модернізований МіГ-29, ЗС США і України поглиблюють співпрацю, монета «Передова»

18.10.2020
Армійський вісник: модернізований МіГ-29, ЗС США і України поглиблюють співпрацю, монета «Передова»

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у програмі «Армійський вісник».

 

 

 

 

 

 

Львівський державний авіаційно-ремонтний завод передав військовим ще один модернізований винищувач МіГ-29МУ1. Про це повідомляє Укроборонпром.

Фахівці заводу виконали ремонтні роботи, продовжили ресурсні показники бойової машини, встановили обладнання та системи українських виробників в рамках модернізації, що покращило тактико-технічні характеристики основного бойового літака Повітряних Сил Збройних Сил України.

Нагадаємо, у липні поточного року – напередодні Дня Повітряних Сил України – Львівський державний авіаційно-ремонтний завод також передав одній з авіаційних бригад відремонтований винищувач МіГ-29 з капітально відремонтованим двигуном та новою авіонікою.

***

У Збройних Силах України випробовують сучасний мобільний пункт управління. Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Фахівцями Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки проводяться визначальні відомчі випробування машини штабної з причепом штабним для визначення відповідності характеристик та можливостей зразка, заявлених виробником.

Основним призначенням нового зразка є забезпечення цілодобової роботи та відпочинку оперативного складу пунктів управління за будь-яких погодних умов, незалежно від пори року та часу доби, за відсутності або руйнування інфраструктури життєзабезпечення.

Машина містить 8 робочих місць оперативного складу пункту управління, обладнаних лінією локальної обчислювальної мережі з можливістю підключення ліній телефонного зв’язку різних типів.

Причіп обладнано місцями відпочинку на 8 осіб та елементами санітарно-побутової системи.

Рішення щодо можливості допуску дослідного зразка до експлуатації у Збройних Силах України буде прийматися за результатами проведення випробувань.                                                                                     

Чергова партія бойових машин піхоти БМП-2 пройшла регламентний ремонт в рамках державного оборонного замовлення.

"Ми не лише відремонтували, а й модернізували ці БМП-2 за рахунок новітніх засобів навігації, оптичних приладів та прицілів, що дало змогу продовжити та покращити ресурсні показники бойових машин. Напередодні Дня захисника України бойові машини передано нашим військовим", – повідомив директор Житомирського бронетанкового заводу Олексій Жуковець.

Нагадаємо, у жовтні на територію Житомирського бронетанкового заводу прибули 26 БМП-1АК, які ДК "Укрспецекспорт" через рішення суду примусово вилучив у польського постачальника. За контрактом польська фірма "WTORPLAST S.A." мала поставити ці БМП для українських військових ще у 2018 році. Наразі фахівці ЖБТЗ проводять процес дефектації цих бойових машин та готують їх до якнайшвидшої передачі замовнику.

***

Збройні Сили США та України поглиблюють співробітництво на стратегічному рівні. Про це повідомляє пресслужба Генерального штабу ЗС України.

Під час зустрічі Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Руслан Хомчак з делегацією Збройних сил США на чолі з Аташе з питань оборони при Посольстві США в Україні пані полковник Бріттані Д. Стюарт, сторони обговорили безпекову ситуацію в Україні та на її кордонах, актуальну інформацію щодо обстановки в районі проведення операції Об’єднаних сил.

«Збройні Сили України вдячні за неоціненну допомогу ЗС США за надання дорадчо-практичної допомоги та систематичну підтримку ЗС України у протидії збройній та гібридній агресії з боку Російської Федерації. Процеси трансформації на шляху досягнення критеріїв відповідності принципам НАТО стали незворотними», – наголосив генерал-полковник Руслан Хомчак.

Національний банк України ввів у обіг пам’ятну монету «Передова». Про це повідомляється на офіційному сайті Національний банк України.

Її присвячено медикам і військовим, а в їхніх героїчних образах – і представникам інших професій за відданість справі, сміливість і професіоналізм. Під час пандемії, в умовах боротьби України за територіальну цілісність країни у кожного своя передова та своя лінія фронту, і тільки докладаючи спільних зусиль можна перемогти.

Тираж 45 тисяч штук. Номінал - 5 гривень. Введено в обіг з 12 жовтня 2020 року.

***

Державна акціонерна холдингова компанія "Артем" готова достроково передати замовнику кілька сотень новітніх некерованих авіаційних ракет РС-80.

Ракети типу РС-80 Збройні сили України отримають вперше. Партія була виготовлена після прийняття цього засобу ураження на озброєння.

"Завдяки збільшенню ваги бойової частини, РС-80 може пробивати 400 мм броні при дальності запуску у 1,2–4 кілометри. Ми переконані, що вона гідно зарекомендує себе на службі та розраховуємо на продовження виготовлення РС-80 для потреб сил безпеки та оборони України", – повідомив Президент компанії – Голова правління ДАХК "Артем" Володимир Зімін.

Нагадаємо, некерована авіаційна ракета РС-80 з кумулятивно-осколковою бойовою частиною являє собою поліпшену версію НАР С-8КОМ. Призначена для ураження броньованої, легкоброньованої та не броньованої бойової техніки і живої сили супротивника. Використовується на літаках типу Су та МіГ, гелікоптерах типу Мі та Ка. Призначена для пуску з блоків типу Б8 та їх модифікацій. Також ракета РС-80 може застосовуватися у складі озброєння перспективних наземних платформ і десантно-штурмових катерів.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток