Армійський вісник: найкращий танковий взвод, навчання CombinedResolveXIV, житло учасникам АТО/ООС

Армійський вісник: найкращий танковий взвод, навчання CombinedResolveXIV, житло учасникам АТО/ООС

Найновіші розробки військової техніки та озброєння, гарячі теми сектору оборони. Все найцікавіше за тиждень у програмі Армійський вісник.

 

 

 

 

 

 

Завершились змагання на найкращий танковий взвод ЗС України — про це повідомляє Міністерство оборони України.

Перше місце посів танковий взвод 17-ї окремої танкової Криворізької бригади. Другою стала команда 25-ї окремої повітрянодесантної Дніпропетровської бригади, а замкнули трійку переможців танкісти 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади із Закарпаття.

Крім цінних подарунків та відзнак підрозділи-переможці отримали грошові премії — 120, 60 та 36 тисяч гривень відповідно.

Нагадаємо, що змагання на найкращий танковий взвод тривали понад тиждень та охоплює стрільбу на великі відстані, тактику та, вперше в історії танкових змагань ЗС України, танкові бої з використанням технологій LAZERTAG.

Під час змагань на найкращий танковий взвод у Збройних Силах України військовослужбовці визначали кращих у номінації «Злагодженість дій підрозділу з використанням системи LASERTAG». Такі технології використовуються на танкових змаганнях вперше — про це повідомляє Міністерство оборони України.

З допомогою цієї системи можна відслідковувати танковий «бій» в режимі онлайн, фіксувати влучання та постріли, отримувати повну статистику, яка дає змогу робити командирський аналіз для запобігання подібних помилок в майбутньому. Але найголовніше — справжній азарт танкового двобою, де кожен екіпаж використовує свою «фішку»: один відчайдушно рветься вперед, хтось вичікує «жертву» у засідці, а дехто «грає від оборони».

В навчальному центрі Хохенфельс Сухопутних військ ЗС США, що в Німеччині, розпочалася підготовка до активної фази навчань CombinedResolveXIV. Підрозділи Збройних Сил України проходять тренування із безпеки водіння, встановлюють на техніку систему імітації бою MILES, беруть участь в заходах планування майбутніх практичних дій — про це повідомляє Мінстерство оборони України.

Нагадаємо, на цьогорічних навчаннях нашу державу представляють механізована рота 28 окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу та підрозділ від Сил спеціальних операцій ЗС України, які діятимуть у складі основних сил «BLUFOR», а також взвод позначення дій противника з Міжнародного центру миротворчості та безпеки, що воюватиме на боці «OPFOR».

***

На Чернігівщині відбувся фінал конкурсу (змагання) на кращого фахівця з тактичної медицини Збройних Сил України — про це повідомляє Генеральний Штаб Збройних Сил України.

Під час конкурсу дев’ять найкращих військовослужбовців-медиків Сухопутних військ, Військово-Морських Сил, Повітряних Сил, Десантно-штурмових військ та Сил Спеціальних операцій Збройних Сил України продемонстрували свої теоретичні та практичні знання та навички.

Випробовування проходили у кілька етапів. Індивідуальні знання та навички кожного учасника конкурсу оцінювались відповідно до сучасних загальновизнаних правил надання допомоги постраждалому в умовах бойових дій.

Перемогу у запеклій боротьбі здобув представник Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, друге місце посів представник Командування морської піхоти ЗС України, а третім став представник Командування Сухопутних військ Збройних Сил України.

 

10 вересня відновлюється прийом заяв про намір отримати пільговий кредит на придбання житла від громадян — учасників АТО/ООС — про це повідомляє Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву.

Пільговий кредит надається лише один раз і за умови, що особою не було використано інші державні програми для поліпшення житлових умов. Заяви на його оформлення приймаються в електронному або паперовому вигляді.

Порядок надання пільгового кредиту затверджений постановою КМУ від 27 листопада 2019 року № 980.

Відповідно до цієї постанови пільговий кредит надається на строк до 20 років, але не більше ніж до досягнення позичальником пенсійного віку.

Кредит надається виходячи з нормативної площі житла, яка становить 21 кв. метр загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю.

При цьому площа житла для однієї особи (одинока особа) — є однокімнатна квартира загальною площею не більш як 52,5 кв. метра, а площа житла сім’ї з двох та більше осіб — не більш як 94,5 кв. метра загальної площі.

Вартість загальної площі житла, що перевищує нормативну площу, сплачується позичальником власним коштом.

Одержувачі кредиту самостійно обирають помешкання в межах адміністративно-територіальної одиниці за місцем реєстрації заяви про намір отримати кредит.